Ministryně školství zahájila Monitorovací výbor operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání

18.12.2016 10:07 | Zprávy

V pořadí již 8. zasedání Monitorovacího výboru Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (dále také MV OP VVV) proběhlo za účasti ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové dne 15. prosince 2016 v hotelu International Prague v Praze. Jednání MV OP VVV se zúčastnili kromě řádných členů také zástupci Evropské komise, Úřadu vlády ČR a regionálních partnerů.

Ministryně školství zahájila Monitorovací výbor operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání
Foto: msmt.cz
Popisek: MŠMT - logo

„Na základě řady odborných jednání jsme dospěli k názoru, že je potřeba posílit kariérní řád ve smyslu profesních a specializačních cest učitelů a zajistit, aby se kariérní řád o učitele staral a byl pro ně motivační,“ uvedla ministryně školství, mládeže a tělovýchovy v úvodu zasedání. Vysvětlila důvod předložení návrhu na změnu projektu IMKA, který má zajistit start a realizaci kariérního řádu v České republice.

MV OP VVV pod vedením předsedy Václava Velčovského, náměstka sekce operačních programů MŠMT, projednal hlavní události od minulého zasedání, které se týkaly vyhlášených výzev, stavu Individuálních projektů systémových (dále také IPs), plnění predikcí nebo činnosti Plánovací komise programu. Projednána a schválena byla metodika výběru operací a hodnotící a výběrová kritéria pro dvě výzvy z Prioritní osy 1 zaměřené na oblast výzkumu: Dlouhodobá mezisektorová spolupráce a Předaplikační výzkum.

Členové MV OP VVV dále schválili Roční komunikační plán OP VVV na rok 2017 a byli informováni o Strategickém realizačním plánu a Čtvrtletní zprávě o stavu naplňování předběžných podmínek. Důležitým bodem programu byly také Charty IPs zaměřených na kariérní systém (IMKA), modernizaci odborného vzdělávání nebo podporu společného vzdělávání (APIV A a B).

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Nina Nováková byl položen dotaz

Prosím o vysvětlení

Četl jsem tento (https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Novakova-KDU-CSL-Plevel-v-ceskem-pravnim-radu-aneb-Lex-Schwarzenberg-757872) článek na PL a vůbec nechápu, o čem je řeč? Hned v prvním odstavci se píše o nějakých normách z dob socialismu, které stále platí a kvůli kterým z n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo zdravotnictví: Pro zajištění léků děláme maximum, výsledky máme na české i evropské úrovni

19:15 Ministerstvo zdravotnictví: Pro zajištění léků děláme maximum, výsledky máme na české i evropské úrovni

Prvního června vstoupila v účinnost zásadní část zákona o léčivech. Nové povinnosti a nástroje získa…