Moderní technologie dobrého učitele nenahradí, shodli se studenti vysokých škol

25.04.2015 12:58 | Zprávy

Nové technologie mohou pomoci zatraktivnit výuku na všech stupních vzdělávacího systému, dobrým pedagogům se však nevyrovnají. Vyplývá to ze závěrů Workshopu 3.0, který ve spolupráci s Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou Ostrava a Ostravskou univerzitou v Ostravě uspořádala Studentská komora Rady vysokých škol.

Moderní technologie dobrého učitele nenahradí, shodli se studenti vysokých škol
Foto: Petr Kupka
Popisek: Aula VŠB-TU Ostrava zaplněná studenty

Více než 70 studentských zástupců 25 vysokých škol z celé České republiky ve spolupráci s odborníky z praxe diskutovalo o aktuálních trendech v moderních výukových metodách. Čtveřice tematických bloků se věnovala sdílení přednášek a studijních materiálů, využití multimédií ve výuce nebo propagaci moderních
vzdělávacích metod.

„Studenti si uvědomují potřebu inovativních přístupů ve výuce. Je však nutné zachovat interakci a brát ohled na odlišnosti jednotlivých oborů. Nepostradatelnou součástí vzdělávání zůstává lidský faktor, moderní technologie ale mohou dobrému učiteli výrazně pomoci,“ říká Hynek Roubík, předseda Studentské komory Rady vysokých škol.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Jiří Čunek byl položen dotaz

Vedení

Jak tedy vlastně nové vedení strany hodnotíte? Přijde mi, že z něj nejste moc nadšený. Je to tak? A proč jste do něj nekandidoval i vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České dráhy dosáhly na svůj nejlepší rating. Známka Baa1 znamená stabilní výhled pro investice do vlaků

19:15 České dráhy dosáhly na svůj nejlepší rating. Známka Baa1 znamená stabilní výhled pro investice do vlaků

Národní železniční dopravce získal lepší hodnocení od mezinárodní ratingové agentury Moody’s Ratings…