Nízká cena obuvi totiž většinou odpovídá i její nízké kvalitě. Levné boty z tržnice se totiž jednodušeji a rychleji zničí. Jaké jsou hlavní neduhy takových bot a proč se jejich nákup opravdu nevyplatí, vám představíme v následujícím článku.
1. Jedy a chemie můžou způsobit zdravotní problém
Mezi hlavní problémy obuvi z tržnice patří používání chemikálií při jejich výrobě. Chemikálie mají obuv zakonzervovat v době přepravy z Asie do Evropy. Řada těchto chemikálií je ale zdraví nebezpečná a některé z nich je dokonce zakázáno v Evropě používat. Konzervační látky obsažené v levné obuvi mohou způsobit kožní onemocnění chodidel nebo alergické reakce. Místo pohodového nošení nových bot tak jejich uživatele může potkat dlouhé vysedávání v ordinacích lékařů, účty za mastičky či léky, a hlavně dlouhodobé nepříjemné zdravotní potíže. Nadměrné užití konzervačních látek lze přitom odhalit již při nákupu – v obchodech s levnou obuví se často line silný a chemický zápach.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
elektromobilita
Proč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod.
Další články z rubriky

7:14 AMSP: Nepřiměřené náklady a právní nejistota
Prohlášení AMSP ČR k návrhu Evropské komise ohledně cíle snížení emisí CO2 o 90 % do roku 2040
- 22:08 Správa jeskyní: Sochařská výstava v Zbrašovských jeskyních
- 19:15 ČEZ: Za první pololetí připojeno 9084 fotovoltaických elektráren
- 16:13 BESIP: Za nebezpečné odbočování 4 body a pokuta až 10 tisíc
- 11:17 HZS: Hasiči v pátek zasahovali u stovek událostí
- 7:14 NPÚ: Léto na památkách - zábava pro malé i velké