Moravskoslezský kraj: Na úřad ekologicky - na sdíleném kole nebo elektrokole

14.11.2019 20:29

Další krok k co nejmenší uhlíkové stopě dělá Moravskoslezský kraj. Krajský úřad v Ostravě zakoupil dvě elektrokola pro zaměstnance, která jim budou sloužit k vyřizování služebních záležitostí.

Moravskoslezský kraj: Na úřad ekologicky - na sdíleném kole nebo elektrokole
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj
reklama

Pořídil také stojany na sdílená kola a umístil je před budovou v Ostravě. Podporuje tak ekologickou dopravu v krajském městě. 

Přijet si vyřídit své záležitosti na Krajském úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě mohou občané i na sdíleném městském kole. Krajský úřad umístil před budovu stojan, kde si je lidé mohou půjčit a kam mohou tyto moderní ekologické dopravní prostředky pohodlně „zaparkovat“. Stojan je také zanesen do aplikace pro sdílená kola, kterou v rámci projektu města Ostravy provozuje společnost Nextbike.

Vyřizovat služební záležitosti šetrněji k přírodě budou i zaměstnanci krajského úřadu. K dispozici mají 2 nová elektrokola, která budou využívat pro pracovní pochůzky v Ostravě a blízkém okolí.

„Je to další ze systémových opatření, kterými se snaží krajský úřad snižovat svou ekologickou zátěž z dopravy. Letos jsme už třeba nahradili 3 starší vyřazená vozidla s naftovými motory za vozidla na CNG. V současnosti tak provozujeme 17 vozidel na CNG a 2 elektromobily,“ upřesnil ředitel krajského úřadu Tomáš Kotyza.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vědci z Univerzity obrany přispěli k vývoji filtrů proti koronaviru

19:27 Vědci z Univerzity obrany přispěli k vývoji filtrů proti koronaviru

Zvýšení účinnosti při zachycování nejmenších částic a tedy i virů u filtrů FFP3 se podařilo v rámci …