Moravskoslezský kraj: Obyvatelé Nového domova Karviná budou žít v lepších podmínkách

25.08.2019 10:57

Moravskoslezský kraj pokračuje v humanizaci pobytových sociálních služeb. Další příspěvkovou organizací, která se dočká rekonstrukce, je Nový domov Karviná.

Moravskoslezský kraj: Obyvatelé Nového domova Karviná budou žít v lepších podmínkách
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

Díky 65milionové investici se zvýší kapacita domova i pohodlí jeho uživatelů a zaměstnanců. Stavbu a symbolický klíč ve středu 14. srpna 2019 převzal zhotovitel, hotovo by mělo být v září 2020.

„Lidé, kteří v domově žijí, jsou zcela odkázáni na pomoc ostatních. Je nutné zajistit, aby žili v příjemných a důstojných podmínkách. Kromě rekonstrukce ubytovací části bude vybudována i přístavba, takže přibude 25 lůžek v pohodlných jedno a dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zázemím. Kvalitu péče zvýší i nový evakuační lůžkový výtah,“ vyjmenoval náměstek hejtmana kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil a doplnil, že úprav se dočkají i venkovní plochy areálu domova.

Během rekonstrukce budou obyvatelé rekonstruované části domova dočasně bydlet v bytových domech, které poskytne město Karviná a které se nacházejí přímo naproti domova. „Budeme se snažit udělat vše pro to, aby určitá míra nepohodlí v náhradních prostorách byla našim uživatelům vynahrazena. Nová podoba domova pro ně bude určitě patřičným zadostiučiněním“, řekla ředitelka domova Eva Cholewová.

Náklady na rekonstrukci části domova i přístavbu se předpokládají na 65 milionů korun. „Moravskoslezský kraj na tuto velkou investici ze svého rozpočtu přispěje 45 milionů korun, zbytek doplatí stát. Zhotovitelem stavby, která má být dokončena v září příštího roku, je společnost Beskydská stavební. Rekonstrukce zvýší komfort domova, ale také zhodnotí majetek Moravskoslezského kraje,“ uzavřel náměstek hejtmana kraje pro finance, investice a majetek Jaroslav Kania.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Platforma pro sociální bydlení: Nová reforma dávek na bydlení je nejen zbytečná, ale i nebezpečná

15:13 Platforma pro sociální bydlení: Nová reforma dávek na bydlení je nejen zbytečná, ale i nebezpečná

Návrh zákona o přídavku na bydlení z dílny MPSV vytrvale schytává kritiku odborníků. Od června 2019,…