Moravskoslezský kraj: Orlovská ortopedie bude od nového roku fungovat v Havířově

24.10.2019 17:11

Vedení Moravskoslezského kraje, krajských nemocnic v Karviné-Ráji a v Havířově se rozhodlo vyhovět žádosti lékařů a zdravotnického personálu orlovské ortopedie. Managementy obou nemocnic okamžitě zahájí nezbytné kroky a jednání se všemi dotčenými stranami tak, aby se ortopedický tým primáře Tomáše Knybla přesunul do havířovské nemocnice.

Moravskoslezský kraj: Orlovská ortopedie bude od nového roku fungovat v Havířově
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj
reklama

„Primář Knybel i jeho tým lékařů a sester budou mít v Havířově stejně kvalitní podmínky pro péči o pacienty, jako tomu bylo v Orlové a v Karviné. Jejich argumentům a žádosti jsme se rozhodli vyhovět zejména kvůli pacientům. Napjatá atmosféra a vztahy, nespokojenost mezi zdravotníky nepřispívají k pohodě nemocných, o jejichž zdraví nám jde především,“ uvedl náměstek hejtmana pro zdravotnictví Martin Gebauer.

Dodal, že přesun oddělení do Havířova se začíná připravovat okamžitě tak, aby celá orlovská ortopedie mohla v havířovské nemocnici naplno fungovat od 1. ledna 2020. Pacienti, kteří mají do konce roku naplánovaný ortopedický zákrok u týmu primáře Knybla v karvinské nemocnici, ani akutní případy se však nemusí obávat, že by se jim nedostalo zdravotnické pomoci.

„S pacienty, kteří mají naplánovanou operaci nebo jiný ortopedický zákrok, se nemocniční personál spojí a s každým se individuálně dohodne na dalším postupu. Akutní případy se budou řešit ‚akutně‘ podle situace, to znamená, že pacienti budou ošetřeni buď v Nemocnici s poliklinikou Havířov, nebo Nemocnici s poliklinikou v Karviné-Ráji,“ upřesnil náměstek hejtmana Martin Gebauer.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vláda navrhne snížení DPH na ubytování a vstupenky, rozhodla o otevření všech přechodů s Německem a Rakouskem

22:48 Vláda navrhne snížení DPH na ubytování a vstupenky, rozhodla o otevření všech přechodů s Německem a Rakouskem

Pořadatelé sportovních a kulturních akcí a také podnikatelé v ubytovacích službách by mohli ušetřit …