Moravskoslezský kraj: Technotrasa zabodovala v prestižní celorepublikové soutěži

18.03.2023 13:20 | Tisková zpráva

Technotrasa je v rámci republiky nejlepším počinem v kategorii Turistický produkt. Rozhodli o tom odborníci v rámci soutěže Velká cena cestovního ruchu 2022/2023. Celorepubliková soutěž Hospodářské komory ČR zviditelňuje výjimečné projekty v oblasti cestovního ruchu a upozorňuje na atraktivní novinky.

Moravskoslezský kraj: Technotrasa zabodovala v prestižní celorepublikové soutěži
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

„Moc mě těší, že ocenění získala právě Technotrasa. Je to unikátní propojení technických památek, které jinde v tuzemsku turisté nenajdou. Technotrasa je virtuální stezka, která staví na historii našeho regionu. Ten je s průmyslem neodmyslitelně spjatý. Lidé se tak mohou seznámit s neopakovatelným geniem loci technických památek i míst, která průmyslem stále žijí,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Jan Krkoška a připomněl, že Technotrasa už toto ocenění získala i v roce 2020.

Odborníci posuzovali v kategorii Turistický produkt nápaditost a kreativitu, využití infrastruktury cestovního ruchu a například i propojení několika služeb či provozovatelů. Výsledky 16. ročníku Velké ceny cestovního ruchu se vyhlašovaly v rámci mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Holiday World a Fóra cestovního ruchu agentury CzechTourism a Institutu turismu.

Technotrasa aktuálně propojuje celkem 36 technických památek z různých odvětví. Lidé mohou navštívit například Muzeum nákladních automobilů Tatra Kopřivnice, Dolní oblast Vítkovice, Weisshuhnův kanál, Osoblažskou úzkokolejku, mlýny v Poodří i Opavském Slezsku, ale i místa spojená s hornictvím, těžbou břidlice nebo textilním průmyslem.

„Jsem pyšný, že Technotrasa uspěla v celorepublikové konkurenci. Ocenění potvrzuje, že náš region má turistům co nabídnout. Zajímavá je podle mě komplexnost Technotrasy. Propojuje hodně známé i méně známé subjekty a díky Technotrase ukazujeme, že místa lákající k návštěvě jsou tady napříč celým krajem. Když k nám přijede člověk z Polska nebo Prahy, zamíří do Dolních Vítkovic, kde narazí na Technotrasu a zjistí, že kromě Světa techniky je tady řada dalších míst, která stojí za to navštívit. Letos jsme zmodernizovali web technotrasa.cz (ZDE), takže pro návštěvníky jsou tipy na výlet za industriálními krásami kraje přehlednější,“ uvedl jednatel MS Tourismu Petr Koudela s tím, že na stejném půdorysu jako je Technotrasa vznikl i projekt Pojez.

„Tam stejným způsobem propojujeme to nejlepší z oblasti gastra a lidé tak mohou zavítat do osvědčených podniků v kraji a jejich návštěvu spojit se zajímavými výlety. Stejně jako v loňském roce pořádáme i gastrofestivaly pro veřejnost. Takzvané Pojez festy mohou lidé navštívit 13. 5. v Dolních Vítkovicích, 12. 8. v Karlově studánce nebo 9. 9. na Ostravici.“

Kraj památky zapojené do Technotrasy každoročně podporuje. Letos mezi atraktivity, které uspěly v dotačním programu, rozdělí 3 miliony korun. S Technotrasou bude v nadcházející sezóně spojeno i mnoho akcí pro rodiny s dětmi. „Už teď všechny zveme na Den s Technotrasou, který bude součástí květnového Pojez festu. I letos nás čeká i oblíbené Fajne léto. Jedná se o víkendové dny plné soutěží a zábavy vždy na vybraných místech Technotrasy. Na léto jich plánujeme celkem deset, takže stále platí, že v Moravskoslezském kraji mají lidé nesčetně možností, jak se s rodinami či přáteli bavit,“ uzavřel náměstek hejtmana kraje Jan Krkoška.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

Jak zvednout naši ekonomiku?

Že nás válcuje Čína není novinka, ale co s tím, když EU hází podnikatelům, firmám atd. klacky pod nohy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo obrany uzavřelo s VTÚ rámcovou dohodu na dodávku mobilní dílenské techniky

16:08 Ministerstvo obrany uzavřelo s VTÚ rámcovou dohodu na dodávku mobilní dílenské techniky

Mobilní dílenská vozidla bude v příštích letech Armádě ČR dodávat státní podnik Vojenský technický ú…