Moravskoslezský kraj: Za peníze z EU přibudou cyklostezky, lávka přes řeku, opraví se silnice i hrad

07.07.2020 15:02 | Zprávy

Díky evropským penězům z programu přeshraniční spolupráce Interreg mezi Českou a Slovenskou republikou, které vyjednal Moravskoslezský kraj, bude zrekonstruovaná silnice, postaví se nové cyklostezky a další infrastruktura na Cyrilometodějské stezce. Zkvalitní se tak přístup a bezpečnost kulturních památek v česko-slovenském pohraničí.

Moravskoslezský kraj: Za peníze z EU přibudou cyklostezky, lávka přes řeku, opraví se silnice i hrad
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

Přes 3,5 milionu eur získal Moravskoslezský kraj coby vedoucí partner ve spolupráci s Žilinským samosprávným krajem a obcí Strečno v přeshraničním programu Interreg V-A Slovenská republika – Česká republika na projekt, který rozvíjí a pečuje o dopravní infrastrukturu a kulturní dědictví v příhraničním regionu.

„Do dvou let tak v Moravskoslezském kraji bude zrekonstruována 4,3kilometrová silnice spojující obce Krásnou a Pražmo (III/48414) na Frýdecko-Místecku za zhruba 2,5 milionu eur. Evropská unie a český stát na rekonstrukci přispějí téměř 2,3 milionu eur. Žilinský samosprávný kraj ve své části projektu postaví cyklostezku v délce zhruba 2,2 kilometru, která spojí Hrad Budatín s Hradem Strečno. A zrekonstruuje věžovou bránu strečnovského hradu, který je slovenskou národní kulturní památkou. I v tomto případě většinu nákladů, které dosáhnou necelých 553 tisíc eur, hradí Evropská unie a Slovenská republika. Přispějí téměř 525 tisíc eur,“ uvedl náměstek moravskoslezského hejtmana pro cestovní ruch a regionální rozvoj Jan Krkoška.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Spravedlnost

Nebylo by nejspravedlivější, kdybyste jako politici neměli imunitu? Proč ji nezrušíte? Podle mě tak se sebe děláte něco víc. Kdybyste neměli imunitu, tak by pak ani nemohla nastat situace, že někdo nebude vydán a vyšetřován. Co vy na to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hnutí Duha: Monitoring potvrdil narození vlčích mláďat v několika oblastech ČR

22:03 Hnutí Duha: Monitoring potvrdil narození vlčích mláďat v několika oblastech ČR

Na základě dosavadních výsledků monitoringu se i v roce 2025 potvrdilo narození vlčat v několika obl…