Moravskoslezský kraj vyzývá turisty, aby se chovali na horách zodpovědně

15.01.2021 15:04 | Zprávy

Díky ukázkovému zimnímu počasí posledních dnů jsou hory v Moravskoslezském kraji v obležení turistů. Jejich často nezodpovědné chování pak způsobuje nemalé problémy. Moravskoslezský kraj proto prosí výletníky, aby byli ohleduplnější vůči svému okolí, obyvatelům podhorských obcí, ale také k přírodě. Kapitolou samou o sobě je dodržování epidemiologických opatření.

Moravskoslezský kraj vyzývá turisty, aby se chovali na horách zodpovědně
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

„Víme, že výlety do přírody jsou skoro jedinou možností, jak aktivně trávit volný čas. Jsme rádi, že se lidi do hor vypravují, ale moc prosíme, aby se chovali s ohledem na ostatní. Provozovatelé horských středisek nám hlásí přetíženou infrastrukturu, kolabuje doprava, parkoviště jsou přeplněná a po davech turistů zůstávají dokonce i v přírodě odpadky. Stěžuje si také lesní správa a ti, kteří se o naši přírodu starají,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro cestovní ruch a regionální rozvoj Jan Krkoška.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Politická kultura

I mě se čím dál víc příčí. Stejně, jako se mi příčí to, jak politici pohrdáte těmi, co mají odlišný názor a urážíte je. Netvrdím, že vy, ale třeba politici z ODS a STAN to dělají. A nevšimla jsem si, že byste se proti tomu ohradila. Proč? A jak tedy přesně chcete změnit politickou kulturu? Kristýna

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HZS ČR: Myslíme i na bezpečí neslyšících

7:33 HZS ČR: Myslíme i na bezpečí neslyšících

Už jste to slyšeli? Dnes si připomínáme Světový den sluchu. Sluch (spolu se zrakem) je bránou do oko…