NATO pomůže s migrační krizí

12.02.2016 11:33

Ministři obrany Severoatlantické aliance se dohodli na pomoci s migrační krizí v Evropě. Do Egejského moře zamíří alianční lodě, situaci budou ze vzduchu monitorovat průzkumná letadla.

NATO pomůže s migrační krizí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničních věcí Martin Stropnický

„Evropa čelí největší uprchlické krizi od druhé světové války. Dohodli jsme se, že poskytneme podporu,“ oznámil generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Dohoda vychází z žádosti Německa a Turecka. Cílem operace je zpomalení pohybu migrantů mezi Tureckem a Řeckem a narušení cest pašeráků. Právě spolupráce obou zemí je v této souvislosti klíčová.

„Nepředpokládáme, že by se Česká republika do této operace zapojila. Je to vyloženě námořní aktivita," dodal ministr obrany Martin Stropnický.

Kde Česko navýší svoji pomoc, je boj s organizací Islámský stát. „Včera jsem informoval svého amerického kolegu Ashtona Cartera, že zvýšíme svůj příspěvek k boji proti ISIL. Vládě navrhnu vyslání našich instruktorů pro výcvik pilotů na L-159 a pozemního personálu do Iráku," popsal ministr Stropnický.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo spravedlnosti uspělo v prestižní anketě Zákon roku

11:27 Ministerstvo spravedlnosti uspělo v prestižní anketě Zákon roku

Ve čtvrtek 25. dubna 2024 byly vyhlášeny výsledky patnáctého ročníku ankety Zákon roku. Na druhém mí…