Primátor Svoboda: Na pražském magistrátu vznikne nový odbor energetiky

03.11.2025 23:08 | Monitoring
autor: PV

S účinností od 1. února 2026 vznikne v rámci Magistrátu hl. m. Prahy odbor energetiky, který bude v přímé podřízenosti ředitele úřadu.

Primátor Svoboda: Na pražském magistrátu vznikne nový odbor energetiky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátor Bohuslav Svoboda

Zjednoduší se tím například koordinace a řízení obnovitelných zdrojů energie v majetku hlavního města, dále zavádění systému energetického managementu, naplňování územní energetické koncepce nebo zajištění plnění strategií v oblasti ochrany klimatu (například udržitelná energetika či bezpečnost v energetice). Dosud se těmito činnostmi zabýval odbor ochrany prostředí, nicméně kvůli obsáhlosti agendy je nutné zřídit nový odbor, který se bude energetikou zabývat komplexně.

Nový odbor energetiky bude mít celkem tři oddělení, a to konkrétně sekretariátu, energetické bezpečnosti a energetického manažera, jenž nyní spadá pod odbor ochrany prostředí. Tato nová organizační struktura má za cíl reflektovat nové potřeby organizačního uspořádání úřadu a zároveň optimalizovat systémové a procesní fungování energetické agendy s ohledem na vývoj v posledních letech, kdy je stále více řešena klimatická změna a snaha o rozšiřování obnovitelných zdrojů a dalších alternativních forem získávání energie.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svárovská (Piráti): Normalizace jako v osmdesátých letech

19:02 Svárovská (Piráti): Normalizace jako v osmdesátých letech

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…