NKÚ s německým Spolkovým účetním dvorem prověřují správu DPH u elektronického obchodování

19.10.2017 8:04

Zástupci Nejvyššího kontrolního úřadu ČR a Spolkového účetního dvora SRN se ve dnech 16. a 17. října v Praze účastní dalšího jednání o společné kontrole. V ní se obě instituce zaměřují na správu DPH z elektronického obchodování v České republice a v Německu prostřednictvím zvláštního režimu „zjednodušeného správního místa“ Mini One Stop Shop (MOSS).

NKÚ s německým Spolkovým účetním dvorem prověřují správu DPH u elektronického obchodování
Foto: NKÚ
Popisek: NKÚ
reklama

Tento režim umožňuje v rámci EU zaregistrovanému poskytovateli služeb podávat přiznání k DPH a platit daň ze všech služeb, které tomuto režimu podléhají, na jednom místě. Pokud poskytovatel do režimu MOSS zaregistrovaný není, musí přiznat a zaplatit DPH ve všech státech, ve kterých se nacházejí příjemci jeho služby.

Kontroly, které probíhají paralelně v obou zemích, prověří postup finančních orgánů při správě DPH v režimu MOSS. Zaměří se také na to, jak se daří v této oblasti zajišťovat příjmy z DPH. Výsledky kontrol, které budou známy v první polovině roku 2018, pak kontroloři zanalyzují, porovnají a vyhodnotí ve společné zprávě.

První schůzka ke společné kontrole proběhla v květnu tohoto roku v Bonnu. V rámci aktuálního pražského jednání zástupci obou kontrolních institucí prezentují průběžná zjištění ke společným auditním otázkám a diskutují o návrzích na jejich společné vyhodnocení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VZP: Zdravotní pojištění u doktorandů

11:13 VZP: Zdravotní pojištění u doktorandů

Otázka týdne z VZP