NP České Švýcarsko: Putování krajinou pískovcových skal k padesátinám CHKO Labské pískovce

30.6.2022 9:20 odp. | Tisková zpráva

K padesátým narozeninám Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce věnuje Správa NP České Švýcarsko veřejnosti novou netradiční ekovýchovnou hru, která zavede zvídavé návštěvníky na zajímavá místa zdejších pískovcových skal.

NP České Švýcarsko: Putování krajinou pískovcových skal k padesátinám CHKO Labské pískovce
Foto: NP České Švýcarsko
Popisek: Národní park České Švýcarsko

Navíc čeká na prvních deset nejrychlejších soutěžících odměna v podobě udržitelných produktů, které pomáhají (více ZDE).

Nejsevernější rozhledna, skalní hrádek, trpaslíci, skalní město a další lokality, které soutěžící v průběhu hry navštíví, nebyly vybrány pouze pro své přírodní a návštěvnické hodnoty, ale také z důvodů jejich dostupnosti hromadnou dopravou. Návštěvníci se proto na vybraná místa dostanou bez problémů vlakem prostřednictvím Dráhy národního parku či autobusovou veřejnou dopravou. Při svém putování Labskými pískovci za přírodními i turistickými skvosty zdejších skal tak zanechají minimální ekologickou stopu a přispějí svým chováním k udržitelnému turistickému ruchu.

skládačka

Skládačka s odpovědním archem ke questingové hře Putování krajinou pískovcových skal k padesátinám CHKO Labské pískovce je k dispozici on-line i v tištěné podobě v regionálních informačních centrech (foto Jakub Juda)

Hlavním cílem celé hry z pohledu návštěvníka je získání odpovědí do tajenky a také nalezení tajemných symbolů, které dané místo charakterizují, a které jsou na lokalitě ukryté. Jako důkaz o nalezení odpovědí i symbolů slouží návštěvníkům záznam v odpovědním formuláři, který si mohou vyzvednout na informačních střediscích v regionu NP České Švýcarsko nebo si jej stáhnout a vytisknout ZDE. Na uvedené stránce jsou také k dispozici herní pravidla.

A protože narozeniny slaví CHKO Labské pískovce pouze v letošním roce (1972–2022), bude i naše soutěž dostupná návštěvníkům pouze do 15. listopadu 2022. Více informací k akcím, připraveným k padesátému výročí založení CHKO Labské pískovce naleznete ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Pohostinství je ve vleklé krizi. Máte plánu jim nějak pomoci?

Začalo to covidem a restrikcemi. Teď je tu inflace, tlak na zvyšování mezd, lidé už tolik neutrácí, ptž na to nemají. Restaurace zdražují, aby přežili, o to míň lidí si ale může dovolit jít do retaurace na jídlo. Zrušilijste EET a co dál? Plánujete nějakou pomoc?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Ostrava: Dvě nové stavby s atraktivními výběhy nejen pro makaky a gibony

17:51 Zoo Ostrava: Dvě nové stavby s atraktivními výběhy nejen pro makaky a gibony

V Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava se otevřely hned dvě nové expozice pro vzácné primát…