NPÚ: Nové vstupenky s historickými vyobrazeními hradů a zámků potěší sběratele. Doplní je cestovatelský deník

22.07.2017 9:03

Na Hrubém Rohozci, Zákupech, Troskách a Slatiňanech dostávají návštěvníci nové vstupenky s historickým vyobrazením objektu.

NPÚ: Nové vstupenky s historickými vyobrazeními hradů a zámků potěší sběratele. Doplní je cestovatelský deník
Foto: red
Popisek: Národní památkový ústav

Jako vzor posloužily veduty, olejomalby či podklady z historických sborníků. Do roku 2019 na nové vstupenky přejdou všechny objekty ve správě Národního památkového ústavu. Vznikne tak unikátní sběratelský soubor a pro návštěvníky bude k dispozici také deník, kam se budou vstupenky vlepovat.

Do letošního léta byly vstupenky na hradech a zámcích nejednotné, různých formátů i grafiky. Nově obdrží návštěvník na všech objektech ve správě Národního památkového ústavu vstupenku stejného rozměru a s jednotícími prvky, kdy na lícní straně je historické vyobrazení daného objektu.

„S novými vstupenkami začínáme tam, kde již došly zásoby těch starých. Zhruba tři týdny je používáme na zámku Hrubý Rohozec, také na Zákupech a hradě Trosky v Libereckém kraji, v Pardubickém kraji zatím na zámku ve Slatiňanech. V nejbližších týdnech je začneme vydávat také na Grabštejně, na Bezdězu a na Kuksu,“ vysvětluje ředitel územní památkové správy na Sychrově Miloš Kadlec.

Právě s ohledem na skladové zásoby se na nový typ vstupenek přechází postupně, nejpozději v létě roku 2019 budou nové vstupenky již na všech objektech. Během příštího roku také Národní památkový ústav vydá cestovatelský deník, kam bude možné vstupenky vlepovat. „Objekty NPÚ mají své číslo, které bude na vstupence, návštěvník tak hned uvidí, kde ještě nebyl, který hrad, zámek, skanzen mu v edici ještě chybí,” upřesňuje Miloš Kadlec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český rozhlas Brno slavnostně otevřel své prostory po čtyřleté rekonstrukci

20:29 Český rozhlas Brno slavnostně otevřel své prostory po čtyřleté rekonstrukci

Kompletní čtyřletá rekonstrukce budovy regionální stanice Český rozhlas Brno je u konce. Generální ř…