NÚKIB: Legislativní rada vlády doporučila návrh zákona

18.06.2024 7:02 | Tisková zpráva

Předseda Legislativní rady vlády (LRV) včera svým stanoviskem doporučil vládě návrh zákona o kybernetické bezpečnosti ke schválení. Stalo se tak v návaznosti na upravené znění návrhu nového zákona o kybernetické bezpečnosti, které Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) předložil na konci května Legislativní radě vlády.

NÚKIB: Legislativní rada vlády doporučila návrh zákona
Foto: NÚKIB
Popisek: Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost

LRV je poradním orgánem vlády v oblasti její legislativní činnosti. Při výkonu své působnosti posuzuje návrhy předpisů a vede předkladatele k tomu, aby byl zajištěn soulad návrhů s ústavním pořádkem, mezinárodními smlouvami, právem Evropské unie, stejně tak aby byly návrhy v souladu s legislativními pravidly vlády.

Návrh zákona prošel v průběhu jara čtyřmi pracovními komisemi LRV, z nichž vyplynula celá řada různých podnětů na úpravu legislativní techniky návrhu. Tyto podněty byly následně projednávány na jednání LRV a výsledkem bylo přerušení jednání s doporučením na zapracování těch podnětů, které přetrvaly i po projednání návrhu. NÚKIB podněty zapracoval a na konci května předložil upravený návrh zákona LRV. 

„Při zapracovávání podnětů LRV jsme byli s některými jejími členy v úzkém kontaktu a dovolím si říct, že to byla oboustranně přínosná diskuze. Nebyl tedy důvod očekávat jiný výsledek než doporučující stanovisko předsedy LRV,“ hodnotí fázi LRV ředitel odboru regulace Adam Kučínský.

Jak uvádí předseda LRV ve svém stanovisku, návrh zákona je plně slučitelný s právem Evropské unie a doporučuje vládě tento návrh schválit.

Právě jednání vlády je nyní dalším krokem v legislativním procesu. Vláda návrh zákona projedná, přičemž bude v rámci svého projednání věnovat pozornost také rozporům přetrvávajícím z mezirezortního připomínkového řízení. Pokud vláda návrh zákona svým usnesením schválí, bude návrh zákona prostřednictvím předsedy vlády předložen Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR.

Aktuální podobu návrhu zákona, stejně tak jako stanovisko předsedy LRV, zveřejníme v následujících dnech.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

To je ta vaše podpora firmám?

Vybírat od nich za poplatky pro veřejnoprávní média? Myslíte, že lidé chodí do práce poslouchat rádio nebo se dívat na tv?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Čeští vrtulníkáři si v Polsku poprvé vyzkoušeli i námořní operace

16:08 Armáda ČR: Čeští vrtulníkáři si v Polsku poprvé vyzkoušeli i námořní operace

Od počátku roku 2024 vysílá Armáda České republiky do Polska vrtulníkovou jednotku (Heli Unit) s mod…