Na 150 českých a italských firem se zúčastnilo Italsko-českého podnikatelského fóra v Praze

17.03.2016 15:48

Nejvýznamnější zástupci českých a italských firem v oblasti letectví, obrany a kybernetické bezpečnosti se dnes zúčastnili Italsko-českého podnikatelského fóra v Praze. Fórum, které zorganizovala Hospodářská komora České republiky ve spolupráci s Italským velvyslanectvím v ČR a Italsko-českou obchodní a průmyslovou komorou, se uskutečnilo při příležitosti návštěvy italského ministra zahraničních věcí v Praze Paola Gentiloni Silveriho.

Na 150 českých a italských firem se zúčastnilo Italsko-českého podnikatelského fóra v Praze
Foto: Archiv
Popisek: Hospodářská komora - logo
reklama

„Dnešní fórum považuji za velice důležitou příležitost k dalšímu rozvoji už tak velmi pozitivních česko-italských obchodních vztahů. Věřím, že oblast obrany, letectví či kybernetické bezpečnosti přinese pro obě země v příštích měsících nové příležitosti,“ uvedl italský ministr zahraničních věcí Paolo Gentiloni Silveri.

Dosavadní obchodní spolupráci obou zemí hodnotil velice pozitivně i prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý: „Rád bych připomenul, že Itálie patří k světovým zbrojařským velmocím a rovněž i český obranný a bezpečnostní průmysl má velkou tradici. V oblasti obranného průmyslu působí také velké množství IT firem a asociací ze sektoru kosmického průmyslu – v těchto oblastech je spolupráce už nyní velice intenzivní a pevně věřím, že se bude dále rozvíjet“. Prezident Dlouhý dále zdůraznil činnost firmy Aero Vodochody, která se podílí na výrobě vojenského transportního letounu střední kategorie C-27J Spartan a jako příklad další úspěšné spolupráce pak Dlouhý zmínil i odstavování bývalých italských jaderných zařízení, na kterém se podílely firmy ÚJV Řež či Škoda JS spolupracující s IT partnery jako jsou firmy Sogin či Nucleco.

Součástí fóra byl i podpis memoranda o spolupráci v nukleární oblasti mezi společnostmi SOGIN S.p.A. (IT) a SÚRAO (Český úřad pro skladování radioaktivního odpadu).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy ČR obnoví v lesích tři sta studánek a pramenů

16:14 Lesy ČR obnoví v lesích tři sta studánek a pramenů

Tři sta studánek a pramenů obnoví za 365 dní Lesy České republiky v rámci Programu 2025 Lesy pro živ…