Na Domažlicku padly pravomocné tresty za podvody při čerpání nemocenského

18.02.2016 14:09

Podmínečné tresty a náhrada škody. Tak zní verdikt Krajského soudu v Plzni nad čtyřmi obžalovanými, kteří podváděli při čerpání nemocenských dávek a odvolali se proti prvoinstančnímu rozsudku Okresního soudu v Domažlicích. Za podvod udělil soud tresty v rozmezí 6 měsíců až 2,5 roku s podmíněným odkladem na zkušební dobu 12 měsíců až 3 roky. Zároveň musí odsouzené osoby uhradit škodu způsobenou státu, její celkovou výši soud vyčíslil přesně na 728 984 korun.

Na Domažlicku padly pravomocné tresty za podvody při čerpání nemocenského
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Na případ podezřelého jednání upozornila policii v roce 2013 Okresní správa sociálního zabezpečení (OSSZ) Domažlice. Tři ženy se nechaly opakovaně fiktivně zaměstnávat majitelem penzionu na Domažlicku. Provozovatel se třemi ženami, jednou z nich byla manželka majitele objektu, uzavíral pracovní smlouvy za vysokou mzdu, kterou si podle znaleckého posudku při svém podnikání nemohl dovolit. Ženy po několika „odpracovaných“ dnech nastoupily do dlouhodobé pracovní neschopnosti a čerpaly dávky nemocenského pojištění.

Podvod zachytili zaměstnanci OSSZ

Podezřelého jednání si všimli zaměstnanci nemocenského oddělení domažlické OSSZ a dali podnět k zahájení šetření tohoto případu. Téměř po dvou letech trestního řízení shledal soud konání všech čtyř osob jako trestné. Podle pravomocného posudku se odsouzení dopustili podvodného jednání a neoprávněně čerpali dávky nemocenského pojištění.

OSSZ Domažlice zahájí vymáhání škody

OSSZ Domažlice neprodleně zahájí vymáhání škody způsobené neoprávněným čerpáním nemocenských dávek. Neuhradí-li odsouzení způsobenou škodu dobrovolně, bude ze strany správních orgánů přistoupeno k exekučnímu řízení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo zahraničních věcí poskytlo grant na záchranný program Kukang

10:06 Ministerstvo zahraničních věcí poskytlo grant na záchranný program Kukang

Záchranný program Kukang se zapojil do rozvojové pomoci na Sumatře! Díky grantu MZV ČR proběhlo vzdě…