Na MŽP bude příští týden zasedat Rada Federace EUROPARC

13.05.2017 16:05

Ve dnech 17. - 19. 5. 2017 bude na Ministerstvu životního prostředí zasedat Rada Federace EUROPARC. Federace EUROPARC je největší evropskou asociací správců chráněných území. Sdružuje přibližně 400 organizací i jednotlivců z 36 evropských zemí. Jejími členy v ČR jsou všechny národní parky, Agentura ochrany přírody a krajiny ČR a od roku 2016 i MŽP.

Na MŽP bude příští týden zasedat Rada Federace EUROPARC
Foto: mzp.cz
Popisek: Ministerstvo životního prostředí ČR

Rada se setká s vedením MŽP, konkrétně náměstky ministra Vladislavem Smržem a Vladimírem Dolejským, řediteli všech čtyř českých národních parků - Pavlem Bendou, Janem Hřebačkou, Tomášem Rothröcklem, Pavlem Hubeným a ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR Františkem Pelcem, stejně jako s prezidentem sekce EUROPARCu pro střední a východní Evropu Jakubem Kašparem ze Správy KRNAP. Členové vedení Federace EUROPARC také navštíví vybraná chráněná území přímo v hlavním městě a setkají se s vedením Magistrátu hlavního města Prahy i vybraných městských částí. Mimo standardních témat k jednání (jako např. strategické vedení Federace) bude Rada jednat především o implementaci Strategie EUROPARC a o sloučení s asociací Fedenatur (jehož částí je i přírodní park Draháň-Trója).

Jednání bude také příležitostí představit vedení federace EUROPARC český systém ochrany přírody a diskutovat o vzájemné spolupráci a podpoře na evropské úrovni.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Postupy ÚOHS se řídí zákonem

0:02 Postupy ÚOHS se řídí zákonem

ÚOHS respektuje soudní rozsudky a zabývá se případy, které jsou mu soudy vráceny k novému projednání…