Na Vysočině se opět rozjedou vlaky do stanice Recyklace

16. 9. 2016 15:14

Vysloužilé elektrospotřebiče mohou lidé díky akci Jízda do stanice recyklace odevzdat ve speciálně označených vlakových soupravách i v určených stanicích. Pro prvních 300 „aktérů“ jsou připraveny odměny. Akci připravil Kraj Vysočina ve spolupráci s neziskovým kolektivním systémem ELEKTROWIN a Českými drahami.

Na Vysočině se opět rozjedou vlaky do stanice Recyklace
Foto: Archív Elektrowin
Popisek: Na Vysočině se opět rozjedou vlaky do stanice Recyklace.

Jízda do stanice Recyklace startuje v pondělí 19. září 2016 na trase Havlíčkův Brod – Žďár nad Sázavou. Speciálně označené vlakové soupravy budou na této trase sbírat vysloužilé elektrospotřebiče až do pátku 23. září. Zájemci mohou 19., 21. a 23. 9. odevzdat nepotřebné elektrospotřebiče do červených kontejnerů ve stanicích Havlíčkův Brod a Žďár nad Sázavou. A v úterý 20. a ve čtvrtek 22. 9. ve stanici Havlíčkův Brod a Chotěboř.

„Jsme rádi, že jsme se mohli zapojit do projektu Jízda do stanice Recyklace, je to skvělá příležitost, jak oslovit co nejvíce lidí a připomenout jim, že vysloužilé elektrospotřebiče rozhodně nepatří do běžné popelnice, ale do míst určených pro jejich zpětný odběr, tedy do sběrných dvorů, speciálních červených kontejnerů či prodejen elektra,“ říká Zdeněk Chlád, krajský radní pro zemědělství a životní prostředí.

Prvních 300 cestujících, kteří vysloužilý spotřebič v rámci akce Jízda do stanice Recyklace přinesou, si za něj budou moci vybrat dárek. Každý navíc získá los. Pro ty, na které se už dárky nedostanou, čeká za odevzdaný spotřebič výherní los a drobná odměna.

Losování proběhne v pondělí 26. září 2016, pět vylosovaných získá nový elektrospotřebič v hodnotě 1000 korun. Informaci o výhře obdrží textovou SMS zprávou, výhra jim bude doručena kurýrem na adresu, kterou výherce uvede, a to do týdne po slosování.

„Akce podpořená Krajem Vysočina a společnosti České dráhy, která se podílí na její celkové propagaci a poskytla prostory i vlakové soupravy, jež budou v rámci stávajícího jízdního řádu vybaveny sběrnými koši a netradičními průvodčími,“ vysvětluje Jan Marxt ze zákaznického oddělení společnosti ELEKTROWIN.

Vlakové spoje, v nichž mohou cestující odložit vysloužilé spotřebiče:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: Štípárna dřeva rozšiřuje prodejní místa

22:39 Lesy Praha: Štípárna dřeva rozšiřuje prodejní místa

Chcete se v zimě zahřát teplem ze dřeva pražských lesů, ale do štípárny ve Kbelích je to pro vás dal…