Na pastvinách v Milovicích se o víkendu narodilo druhé letošní hříbě divokých koní

21.03.2016 11:19 | Zprávy

Přesně týden po první radostné události letošního roku se na pastvině v Milovicích narodil druhý letošní přírůstek. Maminkou hříběte je tentokrát klisna Acanthis. Je to zároveň druhé hříbě, jehož otcem je hřebec Northcroft Firestarter.

Na pastvinách v Milovicích se o víkendu narodilo druhé letošní hříbě divokých koní
Foto: Česká krajina
Popisek: Koně v milovické rezervaci

Hříbě ráno jako první spatřili pracovníci chovatelského dohledu, kteří pravidelně kontrolují zvířata i ohradníky. Matka s hříbětem se držely stranou od zbytku stáda. V odpoledních hodinách pak oběma dělal společnost hřebec. Celkově jde o třetí hříbě, které se v milovické rezervaci narodilo. První přišlo na svět loni v říjnu, klina Sgurr přitom zabřezla ještě v rezervaci na skotské vrchovině, odkud pochází. Druhým milovickým hříbětem, a prvním přírůstkem letošního roku, byl hřebeček, který se narodil klině Fanny minulou neděli.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cena LPG

Dobrý den, pane Havlíčku, neustále se řeší cena nafty a benzínu; všiml jste si ale, že u mnohých čerpacích stanic se cena LPG za dobu ropné krize zvýšila až o 50%? Budete nějak řešit, aby se čerpačky, když se nyní nemohou obohacovat na benzínu a naftě, nehojily na řidičích tankujících propan-butan?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NPÚ: Maurská vodárna v Lednici překvapuje

7:14 NPÚ: Maurská vodárna v Lednici překvapuje

Práce na obnově Maurské vodárny v areálu zámku Lednice přinášejí první zajímavé výsledky.