Následně se rozjel nezbytný kolotoč obnášející svolání členů havarijního štábu, vyhodnocení situace a samozřejmě i likvidace ekologické havárie. Vzhledem k závažnosti situace byli přiváni i podnikový ekolog a vodohospodář. Takový byl přibližně scénář havarijního cvičení v Elektrárně Tušimice ve čtvrtek 2. října.
„Cílem havarijního cvičení bylo ověřit operativní pohotovost směnového inženýra při vzniku mimořádné události a jeho spolupráci s havarijním štábem a všemi dotčenými pracovníky elektrárny. Samozřejmostí bylo sledování rychlosti aktivace havarijního štábu a zásahu hasičské jednotky. Došlo i na ověření stávajících kontaktů v rámci ohlašovací povinnosti vnějším orgánům. Dnešní havarijní cvičení přitom prokázalo, že směnový inženýr, zaměstnanci provozu, členové havarijního štábu a jednotka hasičů z Elektrárny Tušimice jsou dobře připraveni na řešení mimořádné události s dopadem na životní prostředí,“ shrnul cvičení Josef Tisoň, specialista havarijní připravenosti elektráren Skupiny ČEZ.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ČEZ