Na sport letos Liberecký kraj vydá přes 50 milionů, nejvíc v historii

12. 8. 2015 19:45

Na podporu sportovních a tělovýchovných aktivit od roku 2014 Liberecký kraj vyčleňuje každoročně 30 milionů Kč. Finance poskytuje v rámci naplňování Strategie podpory sportu v Libereckém kraji v letech 2014 – 2016. Peníze jsou poskytovány přímou podporou sportu a prostřednictvím Dotačního fondu Libereckého kraje. Podpořeno bylo více než 500 projektů sportovních a tělovýchovných aktivit.

Na sport letos Liberecký kraj vydá přes 50 milionů, nejvíc v historii
Foto: archiv hejtmana
Popisek: hejtman Libereckého kraje Martin Půta (SLK)

„Liberecký kraj si je vědom obtížné situace sportovních klubů, výpadků ve financování a snížených příjmů z loterií. V současné době je připravován další program Dotačního fondu Libereckého kraje zaměřený na podporu sportovních aktivit dětí a mládeže v těch sportovních klubech, které dosahují výsledků a reprezentují kraj v nejvyšších soutěžích jednotlivých sportovních svazů. Mělo by na něj být vyčleněno 20 mil. Kč,“ popisuje Alena Losová, radní pro školství Libereckého kraje. Vyhlášení tohoto programu bude předloženo v závěru srpna Zastupitelstvu Libereckého kraje, o konkrétních podmínkách se zatím vedou diskuse.

Dohromady tak na podporu sportovních a tělovýchovných aktivit uvolní v letošním roce více než 50 mil. Kč, což je nejvyšší roční částka v jeho historii.

Aktuálně je také vyhlášen program na podporu sportovní činnosti dětí a mládeže ve sportovních klubech, na jehož realizaci poskytl Libereckému kraji finanční dar Český olympijský výbor (ČOV). V tomto programu bude rozdělováno 1,6 mil. Kč právě z prostředků daru ČOV, plánuje se jeho posílení o 500 tisíc korun z dostupných prostředků Libereckého kraje.

V roce 2015 Liberecký kraj poskytl fakticky více než 9,5 mil. na sportovní aktivity dětí a mládeže, s darem od Českého olympijského výboru je to více než 11 milionů korun.

Podporu získaly např. FBC Lomnice nad Popelkou (florbal), TJ Jiskra Harrachov (běh na lyžích), Baseball Club Blesk Jablonec nad Nisou (baseball), Plavecký klub Česká Lípa (plavání), TJ Slovan Vesec (badminton, kopaná), Gryf z. s. (karate), Jiskra Raspenava (tanec) a další.

„Liberecký kraj sport dětí a mládeže výrazně podporuje už nyní. Navíc navýší množství peněz o dalších 20 milionů korun, které podle mého názoru nelze poskytnout pouze fotbalistům nebo hokejistům, ale na podporu, pevně doufám, dosáhnou i další, neméně významní a úspěšní sportovci. Máme například výborné novoborské šachisty, českolipské plavce, skvělé jablonecké biatlonisty či liberecké lyžaře, judisty, tenisty a mnohé další. Ti všichni mají možnost na peníze dosáhnout,“ zdůrazňuje hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Už v pondělí 17. srpna bude výbor pro tělovýchovu a sport diskutovat o podmínkách rozdělení těchto peněz a následně o nich bude také jednat krajské zastupitelstvo na konci srpna. „Cílem je peníze rozdělit ještě letos na podzim, protože je naším dlouhodobým zájmem podporovat sportování dětí a mládeže v kraji. Očekávám, že budou do této oblasti dávat peníze především města a obce, která mají, na rozdíl od kraje, příjmy z loterií nebo hazardních her,“ dodal hejtman.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kraj Vysočina bude investovat v Nemocnici Pelhřimov

17:05 Kraj Vysočina bude investovat v Nemocnici Pelhřimov

Už v průběhu letošního jara budou mít klienti Nemocnice Pelhřimov možnost vyzvednout si předepsané l…