Na výjezdu v Libereckém kraji navštívil ministr Plaga nejstarší sklářskou školu

14.03.2018 18:04 | Zprávy

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga v rámci výjezdu vlády do Libereckého kraje navštívil Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou v Kamenickém Šenově.

Na výjezdu v Libereckém kraji navštívil ministr Plaga nejstarší sklářskou školu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr školství, mládeže a tělovýchovy v demisi Robert Plaga

Sklářská škola v Kamenickém Šenově je jedním z 8 center odborného vzdělávání, která mají zvýšit jeho kvalitu. Jejich cílem je zlepšit odborné dovednosti absolventů pro trh práce. „Jedná se o nejstarší sklářskou školu na světě, což je unikum, kterého si musíme vážit. Sklářství má v naší zemi dlouhou tradici a jsem rád, že Liberecký kraj toto své dědictví podporuje a rozvíjí,“ říká ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga. Právě studenti zdejší sklářské školy navrhli a vytvořili pro MŠMT plaketu Františky Plamínkové a další ceny, které ministr a resort udělují ve výjimečných situacích učitelům, vědcům a dalším osobnostem v oblasti vzdělávání.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

EU

Že se EU snaží cenzurovat a šmírovat lidi na internetu s tím souhlasím a jsem ostře proti. Ale vy ještě tvrdíte, že EK zasahuje do voleb po celé Evropě. Jak přesně? A bylo tomu tak i u nás? Budete to prošetřovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústavní soud: Vliv nového občanského zákoníku na posuzování určitosti započtení

11:14 Ústavní soud: Vliv nového občanského zákoníku na posuzování určitosti započtení

Proti stěžovateli byla zahájena exekuce k vymožení pohledávky ve výši 5 153 000 Kč s příslušenstvím.