Nadace ČEZ: 50 tisíc na prázdniny kluků a holek z dětského domova

17.07.2022 21:21 | Komerční článek

Závodníci na sobotní ČEZ RunTour Olomouc udělali něco pro své zdraví a zároveň pro dobrou věc. Ti, kteří běželi se zapnutou aplikací EPP – Pomáhej pohybem, vydělali 50 tisíc pro olomoucký Dětský domov Šance. Peníze od Nadace ČEZ domov využije na zajištění prázdninových akcí pro děti.

Nadace ČEZ: 50 tisíc na prázdniny kluků a holek z dětského domova
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

Závodů v Olomouci se zúčastnilo přes 1500 běžců od nejmenších prcků až po osmdesátiletého seniora, který zvládl trať dlouhou 5000 metrů. Součástí vyhlášení nejlepších závodníků bylo i předání šeku na 50 tisíc korun, které účastníci závodu vyběhali v aplikaci EPP – Pomáhej pohybem.

„Současná ekonomická situace dolehla i na nás. Přestože ceny letí prudce nahoru, my stále hospodaříme s rozpočtem, který vznikl ještě vloni před krizí. Přesto se snažíme pro děti připravit prázdniny plné zážitků, takže se nám ty peníze budou opravdu hodit,“ poděkoval ředitel domova Dalibor Křepský, který několik dětí přivedl i na start závodu. „Je nás teď v domově jen pár, další už si užívají prázdniny. Jedna skupina poznává Prahu, další děti jsou na kolech na Šumavě,“ upřesnil ředitel, že pro děti neorganizuje prázdniny u moře, ale pobyty plné poznávání a sportu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Kdy přidáte učitelům?

Kdy budou učitelé brát minimálně stejně, jako třeba zákonodárci? Včera v hlavních zprávvách na Nově říkali, že vaše vláda dává učitelům málo, že nemají ani na pomůcky, a lze předpokládat, že učitelé budou ze škol odcházet nebo se minimálně nepohrnou učinit noví, a že je to potřeba! Nemyslíte, že by ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústavní soud: K právu na spravedlivý proces ve vazebním řízení

15:02 Ústavní soud: K právu na spravedlivý proces ve vazebním řízení

II. senát Ústavního soudu (soudce zpravodaj Jaroslav Fenyk) zamítl ústavní stížnost proti usnesením …