Nadace ČEZ: Města a obce mohou po celý květen žádat o grant na výsadbu stromů

08.05.2019 14:02

Města a obce, které chtějí na podzim sázet stromy a dřeviny, mohou opět o finanční podporu požádat Nadaci ČEZ. Ta v rámci druhého kola grantového řízení STROMY 2019 může přispět částkou až 150 tisíc korun. Žádosti se podávají elektronicky a uzávěrka pro podzimní kolo výsadby je do konce května. Jen na jarní výsadbu přispěla Nadace ČEZ částkou přes 2,9 miliónů korun.

Nadace ČEZ: Města a obce mohou po celý květen žádat o grant na výsadbu stromů
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

Žádat mohou i města a obce, kterým nebyl schválen nadační příspěvek v letošním prvním kole. Žádá se elektronicky na webových stránkách Nadace ČEZ ZDE. Na formuláři žadatelé vyplní údaje o vlastní organizaci a projektu včetně jeho rozpočtu.

V rámci jarního kola Nadace ČEZ podpořila částkou 2 970 691 korun výsadbu na 25 místech v celé republice. Celkově pak díky energetické nadaci například lípy, habry, jabloně, či třeba keřové růže už osm let zapouštějí kořeny v obydlených místech i volné krajině. „Doposud bylo podpořeno 400 projektů zaměřených na výsadbu zeleně a obyvatelé měst a obcí zasadili 92 125 stromů a další zeleně. Těší nás, že jim můžeme vycházet vstříc a zároveň tak přispět ke snížení emisí CO2 a dalších škodlivých látek,“ uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Jeden strom za svůj život z atmosféry odebere přibližně jednu tunu CO2.  Vhodně umístěná je schopná zvyšovat vlhkost vzduchu a tlumit výkyvy teploty. Slouží rovněž jako přirozený kryt a zdroj potravy pro drobné živočichy, větrolam nebo protihluková stěna.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na komplikované zlomeniny lze využít i kostní lepidlo, které otestovali lékaři

10:33 Na komplikované zlomeniny lze využít i kostní lepidlo, které otestovali lékaři

Počty úrazů stoupají a zlomeniny jsou bohužel jejich běžnou součástí. Když dojde ke zlomenině, prakt…