Nadace ČEZ: Na Hluboké z centrálního parkoviště pohodlněji a ve stínu

11.12.2020 20:29

Hluboká nad Vltavou dokončila první etapu úprav ulice Nad Parkovištěm, která tvoří hlavní trasu návštěvníků směrem do centra města a na stejnojmenný zámek. Lidé zde najdou výrazně širší chodníky, lavičky a čerstvě vysázené stromořadí. V podobném duchu úprav chce město pokračovat až do centrální části.

Nadace ČEZ: Na Hluboké z centrálního parkoviště pohodlněji a ve stínu
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

Ročně tudy projde více než 200 tisíc lidí. Cesta z centrálního parkoviště do centra a případně vzhůru na známý zámek patří mezi nejvytíženější na Hluboké. Trasa tomuto významu ale, podle vedení města, rozhodně neodpovídala.

„Největší problémy působily skupiny, které přijely autobusem. Nikdo, možná s výjimkou školních tříd, samozřejmě nechodí spořádaně ve dvojstupu. Takže shluky lidí se na původní chodník téměř nevešly, byl problém kolem nich projít, lidé museli vstupovat do silnice. Navíc si neměli kde sednout a odpočinout. Nyní to pořád není úplně optimální, ale komfort by měl být hlavně pro místní daleko větší,“ vysvětluje starosta Hluboké nad Vltavou Tomáš Jirsa.

Včetně nového osvětlení a rekonstrukce kanalizace pod chodníkem přišly město úpravy a rozšíření chodníků na 4,3 miliónů korun Kč. Přes polovinu, konkrétně 2,4 miliónů korun, získalo město z evropského programu IROP.

Ušetřilo také na zastínění. Skoro 80 tisíc korun přidala Nadace ČEZ na výsadbu nových, vzrostlých stromů.

„Grant na výsadbu stromů patří mezi stále populárnější projekty. Možná i proto, že v minulosti většinu cest lemovaly aleje, které nejen přispívají k ochraně ovzduší, ale zároveň chrání před sluncem i navátým sněhem. A je vidět, že tam, kde je to z bezpečnostních důvodů možné, se k tomu města i obce vracejí,“ vysvětluje člen správní rady Nadace ČEZ František Lust.

V úpravě jedné z hlavních návštěvních tras hodlá město dál pracovat v příštím roce. Bezpečně a pohodlněji by se měli lidé dostat z centrálního parkoviště do centra města nejpozději v červnu 2021.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Den pootevřených dveří v JE Temelín přilákal stovky lidí

18:22 ČEZ: Den pootevřených dveří v JE Temelín přilákal stovky lidí

Více než tři stovky lidí využily v sobotu 24. července možnost nahlédnout do přísně střeženého prost…