Nadace ČEZ: Narozeninový dárek - S aplikací EPP – Pomáhej pohybem teď mohou sportovat virtuální týmy

20.5.2021 1:30 odp.

V Moravskoslezském kraji rozdělila Nadace ČEZ prostřednictvím EPP přes 16 mil. Kč. Aplikaci EPP zná čtvrtina obyvatel ČR, doposud si ji stáhlo 516 717 uživatelů. Lidé s EPPkou strávili sportováním 6 256 958 hodin a nasbírali 35 671 160 kilometrů.

Nadace ČEZ: Narozeninový dárek - S aplikací EPP – Pomáhej pohybem teď mohou sportovat virtuální týmy
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

Sportovně-charitativní aplikaci EPP-Pomáhej pohybem využívá každý 20. obyvatel České republiky. Od jejího spuštění v květnu 2015 si ji totiž stáhlo přes 516 tisíc lidí. Dohromady s ní strávili přes 713 let a 890krát obkroužili Zeměkouli kolem rovníku. U příležitosti svých 6. narozenin přichystala „EPPka“ svým fanouškům novou funkci virtuálních týmů. Do podpory vybraných neziskových projektů se tak mohou společně zapojit třeba školní třídy, sportovní družstva nebo rodiny.

Zatímco honba za kilometry nebo kaloriemi motivuje jen opravdové nadšence, možnost nasbírat při sportování body pro neziskové organizace ve svém okolí nadchne i ty největší lenochy. Jen v Moravskoslezském kraji podpořili uživatelé „EPPky“ 226 projektů celkovou částkou 16.046.647 Kč, čímž se řadí na druhé místo hned po Praze.

„Na základě velké poptávky od EPPkařů spouštíme novou funkci, která umožňuje propojit jednotlivé uživatele do virtuálních týmů, aby mohli pomáhat vybranému projektu společně a navzájem si sdílet výsledky. Hodně o to stály například sportovní kluby, aby mohly zapojit svoje svěřence do podpory svého projektu, například na nové vybavení, nebo školní třídy, když děti pomáhaly získat body třeba na nový vozík pro své hendikepované spolužáky,“ vysvětluje ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Virtuální týmy si aplikace nadělila ke svým šestým narozeninám, pomáhat totiž začala v květnu 2015. Za tu dobu rozšířila nabídku sportovních aktivit z původních deseti na dnešních 26. Myslí přitom i na znevýhodněné sportovce (v nabídce je např. jízda na vozíčku nebo na handbiku), rodiče malých dětí (procházka s kočárkem) nebo na ty, kteří vyrážejí jen tak do přírody (chůze, turistika). „Zapojit se může úplně každý, ať je mu pět nebo sto let, ať uběhne obden maraton nebo je rád, že dojde do obchodu a zpátky. To je naše filozofie a obliba EPPky dokazuje, že touha lidí pomáhat druhým je obrovská. Děkujeme všem, že do toho jdete s námi,“ vzkazuje Ziková.

Anketa

Má ministr Arenberger skončit?

69%
18%
hlasovalo: 10263 lidí

Kam šly peníze v Moravskoslezském kraji – výběr z projektů:
2015: Memoriál Michala Pětroše – charitativní běh pro Mobilní hospic Ondrášek
2016: Domov seniorů Vrbno pod Pradědem
2017: Pečovatelská služba Help-in Bruntál
2018: Projekt Beskydské hřebenovky, jehož cílem bylo zpříjemnění prostředí pro rodiny kolem beskydských horských chat
2019: Elektrokola pro terénní pečovatelky Charity Třinec a Charity Jablunkov
2020: Kola pro kluky a holky z Dětského domova Příbor
2021: Vybavení nové tělocvičny pro malé sportovce z Judo clubu Orlová

Aplikaci EPP najdete v mobilech řady známých osobností: podpořili ji například nejznámější český hokejista Jaromír Jágr, motocrossař Petr Pilát, vodní slalomáři Amálie Hilgertová a Vavřinec Hradílek, šermíř Jiří Beran, tenistky Barbora Strýcová a Petra Kvitová, týmy VK Karlovarsko, HC Rytíři Kladno, či mužská i ženská basketbalová reprezentace.

Jak EPP– Pomáhej pohybem funguje
Aplikace zaznamenává pohyb uživatele při jím zvolené sportovní aktivitě. Kromě běžných údajů o rychlosti, čase, tempu či vzdálenosti také generuje body, které může uživatel kdykoli věnovat některému z aktuálně nabízených projektů neziskových organizací, škol nebo obcí. Pokud uživatelé aplikace svým pohybem nashromáždí za daný čas určitý počet bodů, Nadace ČEZ projekt podpoří konkrétní dopředu stanovenou částkou. Neziskové organizace o umístění svého projektu do aplikace žádají v rámci jednoho z grantových řízení, dle povahy projektu. Více ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Vaše rady nad zlato

Dobrý den, nemáte to jako politici lehké, na druhou stranu, jste za vodou, takže mimo realitu běžných lidí. Myslíte, že rady typu, více se oblečtě, méně se koupejte v teplé vodě... jsou k něčemu jinému, než že pobouří lidi? Ono to totiž vypadá, že vám úplně chybí sociální cítění nebo nevim.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Státní zemědělská a potravinářská inspekce: Projekt ČR a Saska „Společně za lepší potraviny“ byl zakončen

22:45 Státní zemědělská a potravinářská inspekce: Projekt ČR a Saska „Společně za lepší potraviny“ byl zakončen

Dne 16. června 2022 se v Drážďanech uskutečnilo zakončení projektu přeshraniční spolupráce Státní ze…