Nadace ČEZ: Prckové z Jeseníku dostali na prázdniny nové hřiště

15.07.2022 10:20 | Komerční článek

Ještě nedávno musely dětem z jesenického sídliště stačit k jejich hrám staré sušáky na prádlo, které jejich rodiče čas od času doplnili o podomácku vyrobenou houpačku. Radní se proto rozhodli prostranství mezi paneláky u ZŠ Nábřežní vybavit moderními a bezpečnými herními prvky i se zázemím pro dospělé. Na nové hřiště přispěla městu 440 tisíc korun Nadace ČEZ.

Nadace ČEZ: Prckové z Jeseníku dostali na prázdniny nové hřiště
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

„Mám radost, že se nabídka volnočasových a sportovních aktivit pro děti z Nábřežní podařila rozšířit ještě před prázdninami. Nejvíce mě však těší, že nové moderní herní prvky výrazně zvýší bezpečnost dětí,“ řekla starostka Zdeňka Blišťanová, která o zlepšení volnočasových možností i sportování dětí jako bývalá ředitelka školy usiluje dlouhodobě.

Odborníci navrhli nové hřiště tak, aby jednotlivé prvky rozvíjely pohybové, balanční i kreativní schopnosti dětí, areál zároveň nabízí adrenalinové aktivity i místa pro relaxaci. Zaujme především použitím přírodních materiálů, ze kterých jsou pískoviště, houpačky, houpací koníci i skluzavka vyrobeny.

Vedení města se snaží do sportování a aktivního trávení volného času dětí investovat dlouhodobě – kromě mnoha dětských hřišť vybudovalo například multifunkční sportovní hřiště s ledovou plochou. „Sehnat finance na podobné investice je v dnešní době stále náročnější, proto velmi děkuji Nadaci ČEZ, že nám s rozšířením nabídky pro volný čas dětí pomohla,“ dodala Zdeňka Blišťanová.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Kdo nejde s námi, jde proti nám

Nevybíravě jste odsoudil demostranty proti vládě či voliče Babiše. Jak mi vyvrátíte dojem, že jste tu jen pro vaše voliče? Proč vrážíte mezi lidi klíny, proč se je nesnažíte stmelovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Pražští celníci opět zadrželi padělky za miliony

10:20 Celní správa: Pražští celníci opět zadrželi padělky za miliony

V pondělí 23. ledna odhalili pražští celníci na tržnici SAPA v Praze 4 - Libuši téměř dva tisíce kus…