Nadace ČEZ rozdala českým neziskovkám na profesní rozvoj pět milionů korun

07.12.2020 16:09 | Zprávy

Celkem 58 neziskových organizací podpořila ze zbrusu nového grantového řízení Neziskovky 2020 letos Nadace ČEZ. Ta v září nabídla českým subjektům, působícím v oblasti sociální péče, až 200 000 korun na vlastní rozvoj. Celkem v rámci grantu rozdala Nadace ČEZ téměř pět milionů korun třeba na vzdělávání a školení pracovníků, nebo rozšíření poskytovaných služeb.

Nadace ČEZ rozdala českým neziskovkám na profesní rozvoj pět milionů korun
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

Každý den se starají o staré, nemocné, nemohoucí, tělesně či duševně handicapované nebo o ty, kteří všechno ztratili a nemají, kam jít. Veškeré získané peníze investují do lepší péče o své klienty. Nový grant Neziskovky 2020 jim ale umožní na chvíli se soustředit i na sebe: osvojit si nové dovednosti, zlepšit se v těch stávajících, odborně se posunout. V letošním roce takto Nadace ČEZ podpořila 58 neziskových organizací celkovou částkou 4 996 950 korun, určenou na jejich profesionalizaci. Nejvíce podpořených žadatelů (15) pochází z Moravskoslezského kraje.

„Z naší dlouholeté spolupráce s mnoha neziskovkami víme, že na zvyšování kvalifikace zaměstnanců, zaplacení externích školitelů, nebo rozšiřování poskytovaných služeb pomocí nových odborníků či speciálního vybavení často nezbývají finance. I proto jsme se rozhodli nabídnout pomocnou ruku,“ uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP prodlužuje prohlídky stavby metra D a přidává další den

16:13 DPP prodlužuje prohlídky stavby metra D a přidává další den

Na základě mimořádně vysokého zájmu veřejnosti o návštěvu stavby prvního úseku metra D navyšuje Dopr…