Národní divadlo: Slavnostní otevření Státní opery předznamenal unikátní flashmob na Hlavním nádraží

24.12.2019 10:21 | Zprávy

Flashmobem na Hlavním nádraží Národní divadlo veřejně odstartovalo přípravy na slavnostní otevření Státní opery.

Národní divadlo: Slavnostní otevření Státní opery předznamenal unikátní flashmob na Hlavním nádraží
Foto: Archiv
Popisek: Státní opera Praha

V pátek 13. prosince proběhla na největším pražském nádraží nezvyklá akce se sólisty Opery Národního divadla a Státní opery. Roman Janál, František Zahradníček, Josef Moravec, Pavel Švingr, Kateřina Jalovcová, Michaela Zajmi a Jana Horáková - Levicová se neobvykle sešli v brzkých ranních hodinách v nádražním vestibulu. Nečekala je však žádná společná cesta, ale unikátní vystoupení pro cestující čekající na spoj či náhodné kolemjdoucí.

Sólisté v civilních a pracovních kostýmech vystoupili v krátkém koktejlu světoznámých árií za doprovodu piana. Videonahrávky od kolemjdoucích se šíří sociálními sítěmi. Videoreportáž z flashmob najdete ZDE.

Státní opera se po tříleté generální rekonstrukci znovu otevře veřejnosti v neděli 5. ledna 2020 operním galavečerem v režii Alice Nellis, který provede nejslavnějšími kapitolami její pozoruhodné historie. Koncert bude přenášet v přímém přenosu Česká televize a prostřednictvím kanálu ARTE i prestižní televizní společnosti ZDF.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Co vyřeší ta vaše petice za svobodu slova?

Myslíte, že se pak něco změní? Co? Souhlasím totiž s tím, že s tou svobodou slova to jde z kopce. Máte nějaké politické řešení? Protože já nevěřím, že petice něco změní. Horáková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NP Šumava: Vlci pravděpodobně unikli z výběhu v Srní

19:15 NP Šumava: Vlci pravděpodobně unikli z výběhu v Srní

Ředitel Správy ustanovil krizový štáb k odchytu vlků v širším okolí Návštěvnického centra Srní.