Národní muzeum si připomene čin Jana Palacha

13.01.2020 12:57

Národní muzeum připomene v sobotu 18. ledna 51. výročí upálení Jana Palacha pietním aktem v Památníku Jana Palacha ve Všetatech. U příležitosti tohoto výročí bude Památník Jana Palacha výjimečně otevřen i ve čtvrtek 16. ledna.

Národní muzeum si připomene čin Jana Palacha
Foto: Národní muzeum
Popisek: Národní muzeum

Národní muzeum otevřelo Památník Jana Palacha ve Všetatech 10. října loňského roku. Památník vznikl na místě původního domu rodiny Palachových, vedle kterého byla vybudována nová expozice představující dobu a čin Jana Palacha v kontextu událostí 20. století. Jedná se o nadčasový projekt, který vnímá Palachovo sebeupálení jako klín, který rozdělil společnost a hluboce zasáhl osudy nejen celé jeho rodiny.

Začátek pietního aktu je v 13.00, po jeho skončení bude následovat setkání v sále bývalého kina ve Všetatech, které pořádá Společnost Jana Palacha.

Památník Jana Palacha ve Všetatech má otevřeno od pátku do neděle od 10.00 do 16.00. Ve čtvrtek 16. 1. 2020 od 10.00 do 16.00.

Vstup do celého objektu je zdarma.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ číslo týdne: 952,4 milionů Kč

7:29 ČEZ číslo týdne: 952,4 milionů Kč

952,4 milionů Kč investovala v 2021 Skupina ČEZ do projektů výzkumu, vývoje a inovací.