Národní památkový ústav získal ocenění za animovaný film Pražská Invalidovna

12.06.2022 16:51 | Tisková zpráva

Muzeum Jana Amose Komenského v Uherském Brodě pořádalo 7. - 9. června již 24. ročník přehlídky muzejních filmů MUSAIONfilm. Národní památkový ústav se letos zúčastnil poprvé a rovnou si odvezl jednu z hlavních cen.

Národní památkový ústav získal ocenění za animovaný film Pražská Invalidovna
Foto: red
Popisek: Národní památkový ústav

Cena Zlaté kopí Černého Janka byla udělena za animovaný film Pražská Invalidovna, který hravým způsobem přibližuje historii této jedinečné národní kulturní památky. Film o pražské Invalidovně vznikl v roce 2021 v rámci výzkumného projektu „Prezentace a interpretace historického prostředí jako nedílná součást kulturní výchovy a vzdělávání v čase nových médií a tzv. tekuté modernity“ financovaného z Programu na podporu aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje národní a kulturní identity na léta 2016–2022 (NAKI II).

Kompletní přehled udělených cen a čestných uznání v rámci prohlídky MUSAIONfilm (více informací ZDE) je k nahlédnutí ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

pojištění

Kdo rozhoduje o tom, co pojišťovny proplatí, a co už ne? Nejde jen o běžné věci, ale třeba i o to, když někdo potřebuje nějakou mimořádnou léčbu, která by mu zachránila život. Pak místo pojišťoven musí pomáhat ostatní – neříkám, že solidarita není správná, ale jde mi o princip, proč to nehradí pojiš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ceny ESG historicky poprvé uděleny v České republice

9:46 Ceny ESG historicky poprvé uděleny v České republice

Nadační fond společenské odpovědnosti FONTE VITAE na podporu vzdělávacích a vědeckých projektů v obl…