Národní park České Švýcarsko: Altán pro ekovýchovu předán do užívání

08.07.2017 9:05

Na konci června byl uveden do provozu nový altán pro ekovýchovu v areálu sídla Správy národního parku České Švýcarsko v Krásné Lípě.

Národní park České Švýcarsko: Altán pro ekovýchovu předán do užívání
Foto: NP České Švýcarsko
Popisek: Národní park České Švýcarsko
reklama

Dřevostavba najde různorodé využití zejména v období od jara do podzimu. Poslouží nejen jako suchá základna pro dětské oddíly Junior Ranger v případě nepřízně počasí, ale také při pořádání přednášek, školení či jiných akcí pro veřejnost. Stavba zároveň vytvořila jádro budoucího venkovního ekovýchovného areálu v zahradě, který postupně vzniká.

Interiér altánu lze díky posuvným stěnám přizpůsobovat počasí i způsobu využití, a dokáže se proměnit ze vzdušného přítřešku v uzavřenou učebnu. Stavba je dále vybavena vegetační střechou či fotovoltaickým systémem, který ji činí nezávislou na přípojce elektrického vedení. Samozřejmostí je také bezbariérový přístup.

Předání altánu do užívání proběhlo v rámci zasedání Rady národního parku České Švýcarsko, pásku symbolicky přestřihli předseda rady parku Libor Hort, starosta města Krásná Lípa Jan Kolář a ředitel správy NP České Švýcarsko Pavel Benda.

Peníze na výstavbu altánu v objemu 2 mil. korun poskytlo Ministerstvo životního prostředí, stavbu realizovala Stavební firma Bardzák s.r.o.

Nový altán pro ekovýchovu: Bezbariérová dřevostavba s vegetační střechou tvoří základ vznikajícího venkovního areálu pro ekologickou výchovu a najde široké uplatnění při pořádání akcí pro veřejnost. Foto: Tomáš Salov

Předáno do užívání: Pásku přestřihli (zleva) Jan Kolář, starosta města Krásná Lípa, Libor Hort, předseda Rady NP České Švýcarsko a Pavel Benda, ředitel Správy NP České Švýcarsko. Foto: Václav Sojka

Přípitek v novém altánu: Hosté symbolicky připili na úspěšný provoz ekovýchovného zařízení nealkoholickým nápojem. Foto: Václav Sojka

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechInvest: Letošní Czech Space Week proběhne online. Nabídne přednášky i živé debaty s vědci

11:45 CzechInvest: Letošní Czech Space Week proběhne online. Nabídne přednášky i živé debaty s vědci

Ministerstvo dopravy a agentura CzechInvest společně s dalšími partnery připravují už třetí ročník f…