Národní park Podyjí: Výstava v Lukově přibližuje skrytou krásu pavouků

9. 8. 2018 18:14

Více než tři desítky makrosnímků pavouků si mohou zájemci prohlednou ve Stodole u Čabalů v Lukově. Fotografie Radka Šicha přiblížují půvab těchto většinou skrytě žijících živočichů.

Národní park Podyjí: Výstava v Lukově přibližuje skrytou krásu pavouků
Foto: Národní park Podyjí
Popisek: Národní park Podyjí
reklama

Přímo před restaurací také 11. srpna začne exkurze do okolí Lukova. Ondřej Machač z České arachnologické  společnosti na ni lidem ukáže běžné i vzácnější druhy pavouků a zajímavosti z jejich světa. Výstava ve Stodole potrvá až do konce srpna. 

„Moje vášeň k focení pavouků odstartovala v květnu roku 2008, kdy jsme s rodinou náhodou narazili na jednoho z našich nejhezčích pavouků, samce stepníka moravského, který mě naprosto uchvátil. Snažil jsem se o něm a celkově o pavoucích dozvědět víc informací a to mě postupně přivedlo až k tomu, že jsem se v roce 2012 stal členem České arachnologické společnosti a nyní jsem ve výkonném výboru ČAS, jako správce fotogalerie,“ popisuje Radek Šich. „Snažím se zdokumentovat všechny naše druhy pavouků – celkem jich máme cca 880, takže to je běh na dlouhou trať,“ dodává.

Fotografe Radka Šicha byly publikovány například v knize Atlas pavouků České republiky, v časopise Živa, v českých i zahraničních odborných arachnologických článcích, v informačních brožurách CHKO Pálava či NP Podyjí. O makrofotografii přednáší na Karlově univerzitě v rámci arachnologického semináře ČAS.

Radek Šich se zúčastní i srpnové vycházky, kterou povede náš přední odborník přes pavouky Ondřej Machač z České arachnologické společnosti. Podrobnosti o exkurzi Skrytá i zjevná krása pavoučího světa naleznete v našem kalendáři .

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

BIS si připomíná 30 let od vzniku civilní kontrarozvědky

17:07 BIS si připomíná 30 let od vzniku civilní kontrarozvědky

Psal se rok 1990 a Československo se opět vracelo mezi demokratické státy světa. 16. února vznikla c…