Mezinárodní organizace UNESCO vyhlásila desetiletí 2018–2028 Mezinárodní dekádou vody pro trvale udržitelný rozvoj, a proto bylo jako téma 46. ročníku vybráno téma VODA (nad zlato). „Voda se pro celý svět stává více a více důležitějším tématem. Partnery výstavy jsme se stali nejenom proto, že letošní námět koresponduje s obsahy expozic Voda v krajině a Rybářství, ale také proto, že se dlouhodobě snažíme vést děti k ochraně vody a půdy i v našich lektorských programech,“ říká statutární náměstek generálního ředitele Národního zemědělského muzea Antonín Juriga.
Celkem bylo oceněno 1200 obrázků z 67 států. Dvě stovky jsou jich k vidění v Národním zemědělském muzeu v Praze, druhou část výstavy mohou zájemci zhlédnout ve stejném termínu v Památníku Lidice.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

20:16 FNUSA: Šetrnější přístup k léčbě parodontitidy přináší méně komplikací
Záněty dásní se vyskytují často a většinou probíhají bezproblémově. Jakmile ovšem zánět přejde na ji…