Návštěvníci pohádkového Jičína šlapali pro dobrou věc

11.09.2015 19:40

Od středy do neděle se v Jičíně konal jubilejní 25. ročník populárního multikulturního festivalu Město pohádky, který každoročně přiláká tisíce dětí i dospělých z celé České republiky. Pohádkově naladění návštěvníci měli možnost podpořit v Jičíně dobrou věc v rámci charitativní akce Nadace ČEZ Pomáhej pohybem. Na speciálních dobročinných kolech šlapali pro spolek Sportem proti bariérám a Nadační fond Jičín – město pohádky.

Návštěvníci pohádkového Jičína šlapali pro dobrou věc
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

Pohádkové město v pátek nabídlo možnost zasportovat si a zároveň pomoci dvěma veřejně prospěšným organizacím. V rámci charitativní akce Nadace ČEZ Pomáhej pohybem nasedali děti i dospělí návštěvníci festivalu na speciální kola, která vydanou energii přeměnila ve finanční příspěvek. „Pohádkový Jičín je tradiční zastávkou naší charitativní akce a někteří pravidelní návštěvníci festivalu se na jednu minutu usilovného šlapání dokonce předem těšili. Zájem
o pomoc dobré věci byl v tomto pohádkovém prostředí opravdu veliký, což se projevilo na výši částky, kterou se podařilo vyšlapat,“ sdělila Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

Pětidenní festival Jičín – město pohádky tradičně nabízí nepřeberné množství atrakcí pro dospělé i děti. Jubilejní 25. ročník s podtitulem Ať žijí pohádky! ve středu odpoledne zahájil průvod pohádkových bytostí, které v cíli putování obdržely symbolický klíč od pohádkové brány z rukou patrona festivalu Jiřího Lábuse. V dalších dnech se v různých koutech Jičína představovaly divadelní a folklorní soubory z České republiky i zahraničí i hudební a taneční uskupení, která halila pohádkové město do tónů muziky od dechovky přes country po jazz. Děti rozvíjely svou fantazii a tvůrčí nadání v interaktivních tvořivých dílnách nebo soutěžích o drobné dárky. V širokém programu Města pohádek si zkrátka každý přišel na své.

Cílem organizace Sportem proti bariérám, z. s. je dosažení nezávislého a aktivního života lidí s handicapem. Spolek se od roku 2006 zasazuje o zlepšení jejich sociálního a společenského postavení a integraci do všech oblastí běžného života. „Sport vnímáme jako možnost fyzické, ale i sociální a společenské rehabilitace různě postižených lidí, proto se věnujeme především podpoře integrovaných sportů, kde fyzický či mentální handicap nehraje roli. Výtěžek z charitativní akce Pomáhej pohybem v hodnotě 50 376 Kč využijeme na dobudování víceúčelového centra pro handicapované včetně chráněného bydlení Domeček plný koleček ve Staré Pace,“ uvedla ředitelka spolku Sportem proti bariérám Marcela Sedláková.

Nadační fond Jičín – město pohádky podporuje duševní hodnoty a obecně prospěšné cíle se zaměřením na rozvoj osobnosti dětí a mládeže včetně duševně i tělesně postižených. Soustředí se na podporu úmluvy o právech dítěte, rozvíjí a oživuje tradice a věnuje se kulturní a osvětové vzdělávací činnosti. Již pětadvacet let pořádá slavný multikulturní festival Jičín – město pohádky. „Výtěžek ze speciálního kola Nadace ČEZ v hodnotě 51 149 Kč využijeme při pořádání dalšího ročníku festivalu. Konkrétně se díky němu budou moci do jeho programu zapojit i fyzicky a mentálně handicapovaní lidé ze stacionářů, a to například divadelními vystoupeními, prodejem výrobků z chráněných dílen i vedením speciálních seminářů pro zdravou populaci,“ sdělila organizátorka festivalu Jičín – město pohádky Věra Rychterová.

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice.
Více informací na www.nadacecez.cz

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vojenské lesy a statky: Ve středu startuje soutěž YPEF

14:21 Vojenské lesy a statky: Ve středu startuje soutěž YPEF

Ve středočeské Obecnici pod Brdy odstartuje u Vojenských lesů a statků další ročník mezinárodní vědo…