Nejvyšší správní soud zamítl kasační stížnost obce Vážany nad Litavou

28.02.2017 14:05

Nejvyšší správní soud v únoru zamítl kasační stížnost obce Vážany nad Litavou ve věci nařízeného odstranění terénních úprav bývalé motokrosové dráhy, resp. nepovolené navážky půdy, suti a jiného stavebního odpadu, která se živelně sesouvá na okolní pozemky a ohrožuje obcí vybudovanou nádrž proti povodním. Ve věci předtím vydal předběžné opatření, jímž do ukončení řízení před Nejvyšším správním soudem zakázal vlastníku areálu, spolku SVS Delta Racing Team, pokračovat v dalším navážení materiálu.

Nejvyšší správní soud zamítl kasační stížnost obce Vážany nad Litavou
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Nejvyšší správní soud nemohl jinak, než jako správný potvrdit dřívější rozsudek Krajského soudu v Brně, jenž zrušil rozhodnutí Krajského úřadu Jihomoravského kraje, resp. Městského úřadu ve Slavkově u Brna jakožto stavebního úřadu, kterými bylo vlastníku areálu nařízeno odstranit celou terénní úpravu. Ztotožnil se s Krajským soudem v Brně, že rozhodnutí stavebního a krajského úřadu byla zcela nedostatečně odůvodněna.

Současně však Nejvyšší správní soud v odůvodnění svého rozsudku nastínil, jak by zainteresované úřady mohly v dalších řízeních neblahou situaci ve Vážanech nad Litavou lépe a v souladu se zákonem řešit, resp. co by měly promítnout do odůvodnění svých rozhodnutí, pokud by jimi nařizovaly odstranit terénní úpravy, aby taková rozhodnutí mohla před zákonem, resp. před soudem napříště obstát.

Ve věci rozhodující šestý senát Nejvyššího správního soudu, jemuž předsedal soudce Tomáš Langášek, pro naléhavost věci vydal rozsudek rychle, necelé dva měsíce od obdržení kasační stížnosti obce Vážany nad Litavou. Správní spis také ještě dnes obratem vrátil Krajskému úřadu Jihomoravského kraje spolu s úplným zněním rozsudku, aby mohl krajský úřad, resp. stavební úřad ve Slavkově u Brna bezprostředně konat a vyhovět pokynům soudu.

Informace k rozhodnutí ze dne 23. února 2017, sp.zn.  6 As 6/2017, celé zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MPSV: Komise pro spravedlivé důchody jednala i o dřívějších penzích u náročných profesí

14:32 MPSV: Komise pro spravedlivé důchody jednala i o dřívějších penzích u náročných profesí

Komise pro spravedlivé důchody se sešla již počtvrté. Za účasti ministryně práce a sociálních věc…