Nemocnice České Budějovice: Dali jsme prostor mladým odborníkům

3. 10. 2019 18:46

Ve čtvrtek 3. října se v prostorách výukového centra Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity uskutečnil šestý ročník kongresu Budějovice kazuistické, který organizuje Nemocnice České Budějovice, a.s.

Nemocnice České Budějovice: Dali jsme prostor mladým odborníkům
Foto: mane.cz
Popisek: nemocnice České Budějovice
reklama

„Kongres je každý rok určen pro lékaře mladší pětatřiceti let a odborníky z dalších oblastí medicíny (laboratoře, fyzioterapie, aj.), kterým chceme dát možnost prezentovat výsledky své práce dobře uchopitelnou formou kazuistik, porovnat výsledky s kolegy z jiných nemocnic
a také zažít akademické prostředí,“ uvádí předseda představenstva Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.   

O kongres byl opět velký zájem, celkový počet registrovaných účastníků se vyšplhal až na 551 osob. „Je potěšitelné, že prezentovali skutečně profesionálně zpracované kazuistiky, se kterými by se neztratili ani na světových kongresech, což je v jejich věku obdivuhodné,“ doplňuje organizátor akce MUDr. Tomáš Hauer.
 
Samostatnou sekci měly i zdravotní sestry a další nelékařské profese. Účast na kongresu byla již tradičně zdarma.
 
Budějovice kazuistické jsou postaveny na přátelské atmosféře. Kromě samotné edukační roviny jsou důležité i z hlediska navazování nových kontaktů a prohlubování těch stávajících. „To se jeví jako nedocenitelné v každodenní praxi, kdy se domlouváme na léčbě a směřování pacientů napříč odděleními, nemocnicemi a institucemi,“ dodává Michal Šnorek.

Nejlepší přednášející si z akce již tradičně odnesli i finanční odměnu, oceněni byli také autoři nejlepších posterů.

Záštitu nad akcí převzali děkanka ZSF JU Mgr. Ivana Chloubová, PhD., a předseda představenstva Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D. Předsedou vědeckého výboru konference byl MUDr. Pavel Havránek, emeritní primář Interního oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s.

Předsedou organizačního výboru byl MUDr. Tomáš Hauer, lékař Nemocnice České Budějovice, a.s. a Cévního Centra České Budějovice s.r.o..

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Liberec bude mít nového zřizovatele

22:33 Zoo Liberec bude mít nového zřizovatele

Zoo a botanická zahrada pod kraj, dva domovy pro seniory Liberci. Výměnu odsouhlasili krajští i měst…