Nemocnice České Budějovice: Ministr Vojtěch navštívil nové Oddělení urgentního příjmu

05.05.2018 7:34

Ministr zdravotnictví Mgr. et. Mgr. Adam Vojtěch navštívil Nemocnici České Budějovice. V odpoledních hodinách si prošel nové Oddělení urgentního příjmu, které bylo slavnostně otevřeno ve středu 18. dubna.

Nemocnice České Budějovice: Ministr Vojtěch navštívil nové Oddělení urgentního příjmu
Foto: mane.cz
Popisek: nemocnice České Budějovice

„Průvodcem po oddělení mu byl primář MUDr. Jaroslav Kratochvíl,“ říká tisková mluvčí Nemocnice České Budějovice Bc. Iva Nováková, MBA. „Pan ministr následně také pohovořil se zástupci managementu mimo jiné o probíhající restrukturalizaci nemocnice, o přesunu medicíny z dolního areálu do areálu horního. Vedení nemocnice ministru Adamu Vojtěchovi také představilo investiční plány do dalších let.“

Přístavba Oddeˇleni´ urgentni´ho prˇi´jmu (OUP) neboli Emergency byla zahájena v květnu 2017. Sestávala ze dvou částí – jednu část tvořila kompletní rekonstrukce 1. nadzemního podlaží části pavilonu C, druhou částí byla realizace přístavby pavilonu navazující na rekonstruovaný prostor. Stavební práce skončily v březnu letošního roku a jejich součástí bylo také vybudování nových prostor pro Oddělení ústní, čelistní a obličejové chirurgie (ÚČOCH), které se přesunulo z dolního areálu nemocnice.

Nový urgentní příjem v pavilonu C má 11 ambulancí, zákrokový sál pro chirurgii, samostatnou místnost pro ultrazvuk, dva resuscitační boxy a část s pěti expektačními lůžky, z toho jedním v izolačním boxu. Součástí urgentního příjmu je velký prostor čekárny a také nová recepce. „Nové pracoviště ÚČOCH disponuje třemi ambulantními pracovišti a samostatným zákrokovým sálem. Nedílnou součástí je kompletní zázemí včetně denních místností, služebního pokoje lékařů či potřebného sociálního zařízení a skladů,“ vyjmenovává ředitel Úseku interních oborů MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlínský kraj: Rada kraje rozhodla o změně ve vedení Krajské nemocnice T. Bati

22:33 Zlínský kraj: Rada kraje rozhodla o změně ve vedení Krajské nemocnice T. Bati

Rada Zlínského kraje ve funkci jediného akcionáře Krajské nemocnice T. Bati, a. s. dnes odvolala z p…