Nemocnice České Budějovice vyhrála již potřetí v anketě Nejlepší nemocnice 2022

30.11.2022 22:11 | Tisková zpráva

Organizace HealthCare Institute o.p.s. vyhlásila v úterý 29. listopadu 2022 výsledky 17. ročníku celostátního projektu „Nemocnice ČR 2022“, který byl realizován v období od 1. února do 31. srpna. Do projektu bylo zapojeno 148 nemocnic s akutními lůžky z celé České republiky.

Nemocnice České Budějovice vyhrála již potřetí v anketě Nejlepší nemocnice 2022
Foto: mane.cz
Popisek: nemocnice České Budějovice

Cílem ankety je sestavit žebříček nemocnic České republiky dle míry bezpečnosti a také spokojenosti pacientů a zaměstnanců. Vyhodnocení projektu probíhá za pomoci strukturovaných postupů vycházejících z metodiky strategického nástroje pro měření výkonnosti organizací – Balanced Scorecard. V roce 2022 do tohoto průzkumu zapojilo přes 85 tisíc respondentů z celé České republiky.

Anketa

Skončí válka na Ukrajině v roce 2023?

57%
43%
hlasovalo: 17416 lidí

Nemocnice České Budějovice, a.s. vyhrála v roce 2022 mezi nefakultními nemocnicemi hned ve dvou kategoriích, a to v hodnocení finančního zdraví a dále bezpečnosti a spokojenosti zaměstnanců. V kategorii bezpečnosti a spokojenosti hospitalizovaných pacientů obsadila místo druhé.

Obsazením výše uvedených příček se tak v celkovém hodnocení stala NEJLEPŠÍ NEMOCNICÍ ČR v roce 2022 a obhájila tak vítezství ze dvou předchozích let.

„Letošním vítězstvím a ziskem titulu NEJLEPŠÍ NEMOCNICE ČR 2022, kterého si velmi vážíme a vnímáme jej jako závazek do dalšího období, jsme završili „zlatý hattrick“, pokud mohu použít sportovní terminologii. Podařilo se nám úspěšně přečkat krizové období předchozích let a místo přešlapování na místě jsme více než kdy dříve investovali do zaměstnanců, zdravotnické techniky i staveb v rámci přestavby nemocnice, která vstoupila do své závěrečné fáze s cílem mít v roce 2025 moderní, bezpečnou a kvalitní nemocnici s dostatkem vlídného personálu. To vše jsou nezbytná východiska pro to, aby mohli být spokojení i naši pacienti,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Josef Středula byl položen dotaz

Odstoupení z vedení ČMKOS

Vážený pane Středulo, uvažujete o odstoupení z vedení ČMKOS a přenechání funkce někomu schopnějšímu? Pod Vaším vedení odbory nevykazují žádnou činnost, která by hájila pracující. Při Vaší nečinnosti jste ani nemohl čekat podporu veřejnosti při kandidatuře na prezidenta. Vyvodíte z toho nějaké důsled...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Agentura pro podnikání a inovace: Firmy mohou žádat o dotace na nákup služeb v oblasti inovací

14:21 Agentura pro podnikání a inovace: Firmy mohou žádat o dotace na nákup služeb v oblasti inovací

Pro žadatele je v další výzvě OP TAK připraveno celkem 150 milionů korun.