Nemocnice Strakonice: Chronická obstrukční plicní nemoc ročně zabije 2500 lidí. Nechte se zdarma vyšetřit

21.11.2017 18:23 | Zprávy

Světový den CHOPN, tedy chronické obstrukční plicní nemoci, připadá na středu 22. listopadu. Právě v tento den mohou od 8 do 14 hodin zájemci přijít a nechat se zdarma vyšetřit na plicním oddělení Nemocnice Strakonice. Součástí je vyšetření spirometrie a plicních funkcí k vyloučení obstrukce.

Nemocnice Strakonice: Chronická obstrukční plicní nemoc ročně zabije 2500 lidí. Nechte se zdarma vyšetřit
Foto: Nemocnice Strakonice
Popisek: Nemocnice Strakonice.

Každý rok je v Česku pro CHOPN hospitalizováno 16 tisíc lidí a z tohoto počtu umírá 2500 pacientů. Podle posledních odhadů touto nemocí u nás trpí 8 % obyvatel. CHOPN je charakterizována omezením průtoku vzduchu v průduškách, takzvanou bronchiální obstrukcí.

„Celosvětově je nejčastějším rizikovým faktorem kouření tabáku. Právě kuřáci jsou rizikovou skupinou, ve věku 65-70 let trpí CHOPN až polovina populace,“ řekl MUDr., Bc. Tomáš Fiala, MBA, předseda představenstva Nemocnice Strakonice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Oto​ Klempíř byl položen dotaz

Financování veřejnostátní televize a rádia

proč tyto relikty minulosti neživí a neplatí OSA? Ochranný svaz autorský?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa jeskyní: Zbrašovské aragonitové jeskyně poprvé hostily prezidenta

22:03 Správa jeskyní: Zbrašovské aragonitové jeskyně poprvé hostily prezidenta

V Koblihové síni jeskyní prezident symbolicky ochutnal koblihy (skutečné) a zapil je lázeňskou kysel…