Nemocnice v Českých Budějovicích kontaktuje pacienty pomocí SMS

08.02.2016 12:26

„Dobrý den, zítřejší kontrola na urologickém oddělení se ruší...“, „Prosíme, dostavte se ve čtvrtek 28. 2. 2016 ve 12 hodin na vyšetření na ambulanci ženského oddělení nemocnice. Při nejasnostech volejte…“ Podobné zprávy mohou do svých mobilních telefonů obdržet pacienti Nemocnice České Budějovice, a. s. Ta rozesílá SMS v naléhavých případech kvůli pružnější komunikaci s pacienty nebo jejich příbuznými.

Nemocnice v Českých Budějovicích kontaktuje pacienty pomocí SMS
Foto: mane.cz
Popisek: nemocnice České Budějovice

„Krátké zprávy, týkající se například přesunu termínu vyšetření, zdravotního stavu příbuzných nebo výsledků vyšetření rozesíláme vždy, když potřebujeme rychle kontaktovat pacienty či příbuzné. A samozřejmě pouze za předpokladu, že jejich telefonní číslo je uvedeno v centrálním registru nemocničního informačního systému. Jedná se ale o většinu, zhruba devadesát procent pacientů,“ uvedl Ing. Pavel Majer, vedoucí Oddělení informačních technologií Nemocnice České Budějovice, a. s.

Českobudějovická nemocnice tímto způsobem rozešle zhruba 300 SMS měsíčně. Čísla mobilních telefonů, pokud s tím pacienti souhlasí, využívají všechna oddělení nemocnice. „SMS brána je přístupná na nemocničním intranetu, takže personál může použít i řadu šablon pro urychlení práce,“ doplnil Pavel Majer.

Systém rozesílání SMS pacientům funguje v krajské nemocnici od roku 2008. „Během letošního roku plánujeme modernizaci, při které dojde k automatizaci odeslání zprávy bez zásahu uživatele. Například při změně termínu objednání pacienta odešle systém SMS automaticky,“ řekl předseda představenstva Nemocnice České Budějovice, a. s., MUDr. Břetislav Shon.

Nemocnice České Budějovice, a. s., patří se svou lůžkovou kapacitou 1450 lůžek mezi největší zdravotnická zařízení v České republice. Poskytuje základní, specializovanou i vysoce specializovanou péči prakticky ve všech medicínských oborech zejména pro celý jihočeský region.

V Nemocnici České Budějovice, jejímž jediným akcionářem je Jihočeský kraj, je ročně hospitalizováno okolo 53 tisíc pacientů. Lékaři zde provedou více než 30 tisíc operačních zákroků a téměř 660 tisíc ambulantních vyšetření a léčebných výkonů. V roce 2014 se zde narodilo 2267 dětí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚOHS: Předseda Petr Rafaj potvrdil pokutu pro Booking.com

22:27 ÚOHS: Předseda Petr Rafaj potvrdil pokutu pro Booking.com

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj zamítl svým pravomocným rozhodnutím rozkl…