Nikotin ve spreji s vitamínem C i lékořicí!

14.01.2013 13:25

Kuřáci to mají v poslední době těžké. Zákazy se na ně hrnou ze všech stran. A to navzdory tomu, že bez nich by stát ročně přišel asi o 50 miliard. Podle analýzy ministerstva zdravotnictví totiž Češi na spotřebních daních a dani z přidané hodnoty zaplatí o desítky miliard víc, než kolik celkem stojí jejich léčba. Snad právě proto se rozhodli pomoci kuřákům vynálezci nového produktu Nicostar, nikotinu ve spreji.

Nikotin ve spreji s vitamínem C i lékořicí!
Foto: red
Popisek: Nikotinové spreje NICOSTAR

Přípravek řešící chuť na cigaretu vznikl z iniciativy Dobromila Košíka, mladého podnikatele (39 let). Stačí 3x vstříknout do úst a chuť na cigaretu je zažehnána během několika sekund. Na vývoji produktu se pracovalo od roku 2009 ve spolupráci s doc. Dittrichem z farmaceutické fakulty University Karlovy. Produkt je patentově chráněn. Základní funkcí je velice rychlá a jednoduchá aplikace malého množství nikotinu do těla, který si neklade za cíl odnaučovat kuřáky kouřit, ale pouze řeší jejich akutní chuť na cigaretu v místech, kde není dovoleno, nebo není možné kouřit. Neobsahuje dehet, karcinogenní látky ani oxid uhelnatý a další látky ze 4700 karcinogenních a toxických látek vznikajících spalováním tabáku, nezatěžuje plíce a další orgány jedovatými zplodinami hoření. Kromě nikotinu - hlavní aktivní látky, obsahuje přípravek také vodu - rozpouštědlo obsahových látek, glycerin - rozpouštědlo, přírodní sladidlo, které zjemňuje chuť ale i extrakt z plodů rostliny Malpighia glabra (acerola - barbadoská třešeň), vitamín C a například také extrakt z lékořice, který  udržuje optimální stav sliznice a slinných žláz v dutině ústní

V dohledné době Nicostar chystá expanzi do celého světa. Nicostar je odpovědí na stávající tlaky zakazující kuřákům kouřit na stále více místech. Kouření se stává problémem i v pracovním procesu, vzhledem k novým úpravám, kde ve většině provozů a kancelářských budov je zakázáno kouřit. Již při představě, že průměrný kuřák v průběhu pracovní doby odejde minimálně 5x na cigaretu, ztrácí zaměstnavatel hodinu pracovního času daného kuřáka.  Jinou oblastí, kde vynálezci Nicostaru předpokládají užití, jsou dopravní prostředky. Není pro kuřáka horší představa, než dlouhý let, kdy kuřák hledá jakékoli způsoby, jak se k vytoužené dávce nikotinu dostat. Navíc poslední provozní předpisy některých leteckých společností zakazují kromě běžných cigaret i elektronické, které v posledních letech získaly na popularitě.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rep

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Doktorandů je nejméně za posledních dvacet let

20:48 Český statistický úřad: Doktorandů je nejméně za posledních dvacet let

Na vysokých školách v Česku se v roce 2023 vzdělávalo 308,6 tisíc studentů, z nichž téměř pětinu tvo…