Nová rozhledna vyrůstá díky úsilí Lesů ČR na vrcholu Velký Javorník

17.06.2013 17:11 | Zprávy

Nová turistická atrakce vyrůstá zásluhou státního podniku Lesy ČR na vrcholu Velký Javorník nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm v Moravskoslezském kraji. Je jí zcela nová, dřevěná, vícepatrová rozhledna s ocelovými kotevními prvky.

Nová rozhledna vyrůstá díky úsilí Lesů ČR na vrcholu Velký Javorník
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR

„Věříme, že novou rozhlednou uděláme radost všem návštěvníkům Moravskoslezských Beskyd. Výrazně se zlepší a zatraktivní výhled do okolní nádherné krajiny. Po dokončení bude rozhledna vysoká skoro 26 metrů. Nyní na výstavbě velmi intenzívně pracujeme, aktuálně rozestavěná rozhledna měří již
15 metrů. Předpokládáme, že ke slavnostnímu otevření dojde už letos v srpnu. O přesném datu budeme veřejnost předem včas informovat,“ poznamenává řízením Lesů ČR pověřený ekonomický ředitel podniku Michal Gaube.

Základová konstrukce stavby je ze železobetonových patek, podlaha z kamenné dlažby. Podlahy na patrech budou ze dřeva. Svislá nosná konstrukce se skládá z dřevěných hranolů, v horních patrech konstrukci tvoří sloupy z dřevěných hranolů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Lesy ČR

Ing. Zbyněk Stanjura byl položen dotaz

Dostupné bydlení

Když je pro vás takovou prioritou, proč jste to víc neřešili už teď? Nebo podle vás jste udělali maximum a to, že není bydlení nebo je pro většinu lidí nedostupné je výsledek? Já už mám dojem, že vy politici o dostupném bydlení jen mluvíte a problém narůstá!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Studenti Letní univerzity míří do světa jaderné energetiky

16:26 ČEZ: Studenti Letní univerzity míří do světa jaderné energetiky

Po dvou intenzivních týdnech plných odborných přednášek, exkurzí a praktických zkušeností se v Jader…