Nové výzvy v Operačním programu Praha – pól růstu ČR byly vyhlášeny

14.10.2015 7:32

Odbor evropských fondů MHMP vyhlásil první výzvy k předkládání žádostí o podporu v rámci nového Operačního programu Praha – pól růstu ČR. Od 14. října 2015 je možné podávat žádosti v oblastech „Podpora sociálního začleňování a boj proti chudobě“ a „Vzdělání a vzdělanost a podpora zaměstnanosti“.

Nové výzvy v Operačním programu Praha – pól růstu ČR byly vyhlášeny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto
reklama

„Za velmi důležité považuji, že se nám podařilo získat vlastní operační program. Naším cílem je podpořit kvalitní projekty, které budou přínosné pro naše město i jeho obyvatele, a smysluplně a hlavně plně vyčerpat všechny prostředky,“ upřesnil Petr Dolínek, náměstek primátorky zodpovídající za agendu evropských fondů.

V rámci výzvy „Podpora vzniku sociálních a chráněných pracovišť“ mohou podávat svoje projekty na vznik sociálních podniků nestátní neziskové organizace nebo určené podnikatelské subjekty. V této části výzvy je alokováno 27 mil. korun. Dále je možné čerpat také z finanční částky 18 mil. korun, pokud jsou žadatelé nestátní neziskové organizace nebo veřejné instituce a podají svoji žádost v druhé skupině podporovaných aktivit, tedy na vznik chráněných pracovišť. Výzva je spolufinancována z Evropského fondu pro regionální rozvoj a příjem žádostí o podporu bude ukončen dne 5. 1. 2016. Předpokládané vyhlášení výsledků proběhne v červnu stejného roku.

V oblasti (prioritní ose) „Vzdělání a vzdělanost a podpora zaměstnanosti“ vyhlašuje hlavní město Praha dne 14. října také tři výzvy, na které je celkově alokováno 520 mil. korun.

Jedná se o výzvy:

·                 Navýšení kapacity předškolního, základního vzdělávání a zařízení pro poskytování péče o děti do 3 let.

·                 Zvýšení kvality vzdělávání prostřednictvím posílení inkluze v multikulturní společnosti.

·                 Zvýšení dostupnosti zařízení péče o děti.

Projekty v těchto podporovaných aktivitách mohou podávat oprávnění žadatelé podle přesně určených pravidel a zadání, která obsahují texty výzev. Ty jsou k dohledání na webových stránkách www.prahafondy.eu.

„Projekty musí žadatelé o podporu odevzdat do 15. 12. 2015 a 5. 1. 2016. Termín vyhlášení výsledků předpokládáme v červnu 2016. Náš odbor evropských fondů je na žadatele dobře připraven a jsme schopni poskytnout všem zájemcům odbornou pomoc a součinnost. V této souvislosti chystáme také několik odborných školení, kde podrobně vysvětlíme, jak žádosti vyplňovat a podávat,“ doplnil Jan Hauser, ředitel Odboru evropských fondů Magistrátu hlavního města Prahy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČNB: Prohlášení k výzvě poslance Dolínka ohledně investičního životního pojištění

11:43 ČNB: Prohlášení k výzvě poslance Dolínka ohledně investičního životního pojištění

Česká národní banka byla poslancem Petrem Dolínkem vyzvána k zakročení v kauze investičního životníh…