Noví ředitelé regionálních studií Českého rozhlasu

30.08.2013 8:50

Rada Českého rozhlasu na svém veřejném zasedání na základě návrhu generálního ředitele ČRo Petera Duhana jmenovala do funkcí ředitelů regionálních studií Českého rozhlasu Zdeňka Duspivu, Milana Knotka, Pavla Kudrnu, Zdeňka Levého, Jaromíra Ostrého a Josefa Podstatu. Všichni ředitelé začnou funkci vykonávat od 1. října 2013.

Noví ředitelé regionálních studií Českého rozhlasu
Foto: red
Popisek: Český rozhlas
reklama

Náměstek generálního ředitele pro regionální vysílání Jan Menger k jmenování ředitelů uvedl: „Všichni nově jmenovaní ředitelé prošli otevřeným výběrovým řízením a jsou ve svém oboru uznávanými profesionály. Jsem přesvědčen, že představují pro Český rozhlas záruku kvalitního výkonu funkce ředitele regionálního studia.“

ČRo České Budějovice a ČRo Region, Vysočina – Ing. Zdeněk Duspiva

Vystudoval Stavební fakultu ČVUT v Praze. Pracoval jako novinář a publicista, působil jako pedagog na Univerzitě J. A. Komenského v Praze. Byl členem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, působil jako předseda Národní koordinační skupiny pro digitální vysílání v České republice a v řadě dalších funkcí.

ČRo Sever a ČRo Liberec – Mgr. Milan Knotek

Pracuje na pozici ředitele těchto stanic od 1. dubna 2011. Vystudoval Českou zemědělskou univerzitu, obor Hospodářská politika a správa a Univerzitu J. E. Purkyně, obor speciální pedagogika. Pracoval jako tiskový mluvčí řady institucí, naposledy Magistrátu města Ústí nad Labem.

ČRo Hradec Králové a ČRo Pardubice – Ing. Pavel Kudrna

Pracuje jako redaktor a moderátor Českého rozhlasu. Vystudoval Vysokou školu zemědělskou, obor provoz a řízení na Fakultě provozně ekonomické, zabýval se i studiem pedagogiky a psychologie na Univerzitě Karlově.

ČRo Plzeň a ČRo Karlovy Vary – PhDr. Zdeněk Levý

Pracuje na pozici ředitele těchto stanic od září roku 2006. Vystudoval Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze. Pracoval jako redaktor a posléze i v manažerských pozicích řady rádií i tištěných médií.

ČRo Brno a ČRo Zlín – Mgr. Jaromír Ostrý

Pracuje jako šéfredaktor Českého rozhlas Dvojka. Vystudoval obor rozhlasová žurnalistika na Filozofické fakultě UJAK Bratislava a dramatický obor na Státní konzervatoři v Brně. V Českém rozhlase v minulosti pracoval mimo jiné jako šéfredaktor ČRo Brno, programový ředitel a vedoucí Centra regionálního rozvoje.

ČRo Ostrava a ČRo Olomouc – MUDr. Mgr. Josef Podstata

Vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci a obor Management a ekonomika na téže univerzitě. Pracoval jako ředitel Moravského divadla Olomouc a na manažerských pozicích ve vydavatelstvích či soukromých rádiích.

ČRo Regina a ČRo Region, Středočeský kraj

Řízením těchto stanic bude od 1. 10. 2013 pověřen Bc. Jan Menger, náměstek generálního ředitele pro regionální vysílání.

Jmenování nových ředitelů regionálních studií a snížení jejich počtu vychází z koncepce Regiony 2014, která koresponduje s projektem transformace regionálního vysílání, který byl jedním z bodů vítězného projektu generálního ředitele ČRo Petera Duhana při kandidatuře na tuto pozici v roce 2011.

Další informace naleznete na webu www.rozhlas.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MŽP a Česká geologická služba se podílely na vzniku prvního globálního geoparku UNESCO ve Střední Americe

22:02 MŽP a Česká geologická služba se podílely na vzniku prvního globálního geoparku UNESCO ve Střední Americe

Kaňon řeky Rio Coco v Nikaragui, jehož přírodní a kulturní dědictví objevila Česká geologická služba…