Nový ředitel Českého literárního centra byl vybrán, výběrového řízení se zúčastnilo pět uchazečů

02.01.2017 21:10

Ředitelem ČLC bude dosavadní ředitel Českého centra ve Varšavě Petr Janyška.

Nový ředitel Českého literárního centra byl vybrán, výběrového řízení se zúčastnilo pět uchazečů
Foto: mzk.cz
Popisek: Moravská zemská knihovna - logo

Na základě rozhodnutí ministra kultury České republiky o zřízení Českého literárního centra vyhlásila Moravská zemská knihovna výběrové řízení na obsazení pozice vedoucího ČLC. Do výběrového řízení se přihlásilo pět zájemců. Komise, kterou sestavila Moravská zemská knihovna z předních osobností zajišťujících literární provoz a orientujících se v problematice mezinárodní kulturní výměny, českého i zahraničního literárního života, doporučila řediteli Moravské zemské knihovny dva kandidáty.  Na základě osobního pohovoru s oběma kandidáty se ředitel Moravské zemské knihovny rozhodl jmenovat do funkce vedoucího Českého literárního centra pana Petra Janyšku.

Petr Janyška stál u vzniku celé řady kulturních institucí a programů. V devadesátých letech se podílel na formování nezávislé české žurnalistiky i české diplomacie. Jeho zásluhou například jako velvyslance v Paříži došlo k rozvoji kulturně-diplomatických vztahů s Francií a k obrovskému rozvoji kulturních aktivit v Polsku v době jeho působení jako ředitele Českého centra ve Varšavě. Tato jeho mise končí v lednu 2017 a pan Janyška tak bude moci plynule přejít na pozici vedoucího ČLC.

„Petr Janyška má mimořádné zkušenosti v oblasti kulturní práce i v zastupování zájmů českého státu v zahraničí. Jeho současné aktivity na poli kulturní výměny a jeho výjimečné pracovní nasazení jsou příslibem proaktivního přístupu ČLC k prezentaci české literatury a knižní kultury. Jako ředitel Moravské zemské knihovny chci říci, že jsem rád, že takto silná a všeobecně respektovaná osobnost se stane první tváří vznikajícího literárního centra a pomůže profilovat jeho budoucí podobu.“

prof. PhDr. Tomáš Kubíček, Ph.D.
ředitel
Moravská zemská knihovna

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Státní veterinární správa stahuje dětskou výživu s tuňákem kvůli zvýšenému obsahu rtuti

22:27 Státní veterinární správa stahuje dětskou výživu s tuňákem kvůli zvýšenému obsahu rtuti

Státní veterinární správa (SVS) nařídila stáhnout z trhu dětskou výživu „Hamánek Tuňák se zeleninou …