O těžbě uhlí bude v pondělí jednat tripartita

02.02.2015 7:34

Hospodářská a sociální rada Ústeckého kraje (HSR-ÚK) nesouhlasí s ukončením těžby uhlí a obrací se proto na delegáty Rady hospodářské a sociální dohody ČR, kteří k tématu limitů těžby uhlí a státní energetické koncepce mají zasedat v pondělí 2. února. Stanovisko HSR-ÚK podpořila i Rada Ústeckého kraje.

O těžbě uhlí bude v pondělí jednat tripartita
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace hornických odborů před ministerstvem průmyslu a obchodu za prolomení těžebních limitů v severních Čechách
reklama

Podle Zastavení těžby uhlí představuje ohrožení energetické soběstačnosti České republiky, ztrátu významného počtu pracovních míst ve strukturálně postiženém regionu s nejvyšší mírou nezaměstnanosti, ztrátu cenných dodávek kvalitního uhlí pro teplárenský průmysl, snížení konkurenceschopnosti celého Ústeckého kraje a dramatické zhoršení socioekonomické situace v regionu.

„Obavy o ohrožení práv a bezpečnosti občanů Horního Jiřetína a Černic při zrušení rozhodnutí o limitech těžby jsou liché, neboť samo zrušení limitů ještě neznamená automaticky pokračování těžby. Občané jsou dostatečně chráněni platným horním zákonem, podle něhož musí těžební společnosti získat souhlas všech dotčených subjektů,“ uvádí v dopise za HSR-ÚK její předseda Richard Falbr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: Čím se řídit při výběru hladké mouky? I levná dobře poslouží

22:31 dTest: Čím se řídit při výběru hladké mouky? I levná dobře poslouží

Mouka obvykle patří mezi stálé zásoby každé domácnosti. Spotřebitelská organizace dTest se zaměřila …