„Podstatou našich zhruba hodinových přednášek je přiblížit žákům a studentům technických škol problematiku, která je čeká při nástupu do reálné praxe. Mezi hlavní témata tak patří informace o právech a povinnostech zaměstnance, o tom, jak má vypadat pracovní smlouva a podobně. Samozřejmostí jsou také například informace o podmínkách bezpečnosti práce,“ uvedl zmocněnec Krajského sdružení Odborového svazu KOVO Jihočeského kraje Jan Švec.
Studenti se v rámci přednášek odborářů dozvědí mimo jiné detailní sdělení o podmínkách pracovního poměru, podobě smluv, či odměňování za odvedenou práci, tedy o mzdě, prémiích a případných benefitech.
„Za zcela zásadní považuji vzdělání v oblasti pracovně-právní, kde se podle našich zkušeností vyskytuje dlouhodobě největší množství nedostatků,“ doplnil Švec.
Odborový svaz KOVO působící na jihu Čech se v posledních měsících velmi aktivně zapojil také spolu s Jihočeským krajem a hospodářskou komorou do kampaně na podporu technického vzdělávání na všech úrovních, od učilišť až po vysoké školy.
„Se získáváním kvalifikované pracovní síly mají firmy obrovský problém. Troufnu si říci, že její nedostatek v některých případech dokonce přímo ohrožuje realizaci zakázek, či jejich kvalitu. To pro některé firmy může v konečném důsledku znamenat až existenční potíže,“ poznamenal Švec.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva