Obec Hřensko nově vlastní díky ÚZSVM dalších devatenáct pozemků

07.06.2022 22:54 | Tisková zpráva

ÚZSVM v Ústí nad Labem převedl obci Hřensko smlouvou o bezúplatném převodu vlastnického práva do majetku 19 pozemků o celkové výměře 2577 m2 v hodnotě 128 850 korun.

Obec Hřensko nově vlastní díky ÚZSVM dalších devatenáct pozemků
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Jedná se o pozemky vedené jako ostatní plocha, ostatní komunikace, které jsou zastavěny místními komunikacemi – chodníky ležícími podél silnice I. třídy vedoucí z Děčína přes Hřensko ke státní hranici se Spolkovou republikou Německo. Pozemky leží převážně v blízkosti řeky Labe a současně také v Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce a tři z těchto 19 pozemků leží rovněž z části v maloplošném zvláště chráněném území Národní přírodní rezervace Kaňon Labe. Obci byly tyto pozemky převedeny v souladu se zákonem o pozemních komunikacích.

V minulosti byly pozemky evidovány v katastru nemovitostí na neznámého vlastníka. ÚZSVM tak musel nejdříve v průběhu majetkoprávního šetření prověřit vlastnictví těchto pozemků a najít jejich skutečného vlastníka. Na základě velkého množství shromážděných dokladů pak vyplynulo, že se jedná o majetek státu, se kterým nehospodaří žádná organizační složka. Mnohé z původních pozemkových parcel, ze kterých se dnešní pozemky skládají, byly v minulosti zapsány v pozemkových knihách např. jako veřejný statek, tedy majetek státu, jiné byly evidovány jako panský statek a majetkem státu se staly na základě konfiskace.

Předmětem ohlášení na ÚZSVM však bylo jenom 8 pozemků, které měly v době ohlášení větší rozlohu. V průběhu převodu pak byly některé pozemky dále rozděleny geometrickým plánem podle svého druhu a charakteru využití na pozemky menší. Část z nich již byla v minulosti převedena Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

20:48 SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

Ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv se 1. května 2024 stal MUDr. Tomáš Boráň. Na základě vý…